В Івано-Франківську реалізували унікальний фотопроєкт, щоб підтримати жінок з шелтеру Святої Ольги, які постраждали від домашнього насильства, дискримінації та війни, показавши їм їхню красу, силу та незламність.
Небайдужі франківки об’єдналися, щоб нагадати жінкам, які зіткнулися з тягарем життєвих випробувань, про невгасиме світло, що живе в кожній з них і здатне освітлити темряву найтяжчих часів.
В Івано-Франківській області діє два шелтери, відкриті благодійною організацією Eleos-Ukraine. Ці притулки стали безпечним простором для жінок, що зазнали домашнього насильства, стали жертвами дискримінації або постраждали від військових дій.
Саме для них і був організований фотопроєкт-перевтілення.
«Одного дня мені зателефонував директор шелтеру Святої Ольги Микола Горгула і запитав, чи могли б організувати якусь фотосесію чи щось подібне для жінок з притулку. Ми оперативно зорганізувались, я знайшла фотограф, котра погодилася безкоштовно зробити світлини. І ми зробили таку Street-фотосесію. Дівчата були дуже задоволені, але я помітила, що їм цього конче мало. Ну і ми домовилися, що я для них щось придумаю», – пригадує Ольга Гнатковська, голова БО Ukraine – My Home.
Протягом місяця професійна команда, до якої увійшли візажисти, стилісти, перукарі, дизайнери одягу та фотограф, працювала над створенням образів для кожної учасниці. Одяг від відомих брендів підбирався індивідуально для кожної жінки.
«Знайшлися однодумці: Мар’яна Тищенко – дизайнерка бренду Mary Ann, Ольга Сулима – стилістка, Інна Самуляк – власниця салону краси «Моя стихія», фотографка Людмила Грищук. Вони всі абсолютно безкоштовно долучились. Оля Сулима підібрала образи для дівчат. Мар’яна Тищенко надала свою студію та одяг свого бренду для цієї події. Інна виділила під нас повністю свій салон краси, зробили стрижки, укладки, макіяжі дівчатам. І потім Людмила Грищук організувала для дівчат стилізовану фотосесію стилізовану», – розповідає ініціаторка проєкту Ольга Гнатковська.
Учасниці проєкту поділилися своїми враженнями від фотосесії. «Сама я би навряд чи змогла підібрати такий образ. Зробити таку зачіску. Взагалі не думала, що мені таке пасуватиме. Я відкрила себе іншою!» – розповідає Вікторія.
«Мені сподобалась ця увага до нас і з боку стилістів і на вулицях. Ми відчули себе іншими, навіть не думала, що я можу бути такою!» – ділиться мешканка шелтеру Тетяна.
Віра Михайлівна, жінка з Маріуполя, яка пережила чимало складнощів у своєму житті, зізналася: «Ніколи не бачила такої краси! Нас возили на машині, підібрали фантастичний одяг. Все життя я жила за межею бідності, я ніколи не бачила такої краси!».
До проєкту долучились сім жінок, які наразі проживають у шелтері.
Ініціаторка проєкту Ольга Гнатковська та вся команда Eleos-Ukraine і «Ukraine – My Home» Charity Foundation прагнули нагадати їм, що навіть під час війни та загроз вони залишаються прекрасними.
«Для дівчат це було колосально важливо. Уявіть собі, що два роки ви вирвані зі свого життя. У вас немає нічого свого тут, окрім кількох якихось речей першої необхідності. Шелтери – прекрасні, але все одно це не рідний дім, а тимчасовий прихисток. І мати щось конкретне для себе – це надзвичайно важливо. Відчути себе господинею свого дня, свого часу, свого життя. Згадати, які вони прекрасні і що все це – тимчасово. Хоча багато дівчат зізнавалися, що вони вперше в салоні краси за все своє життя, бо в кожного є своя доля», – відмітила Ольга Гнатковська.
Також на цьому франківки не мають наміру зупинятись і хочуть реалізувати схожий проєкт для жінок з другого шелтеру, який діє на Івано-Франківщині.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!