Агенти з продажу та оренди нерухомості обурені редакцію нового законопроєкту “Про рієлторську діяльність в Україні”, який вже охрестили законопроєктором “Про рієлторську монополію”

“Всі напевно вже чули про скандальний законопроєкт 3618 “Про рієлторську діяльність”. Ми називаємо його по-іншому – “Про рієлторську монополію”. Ми зібрали всіх рієлторів з Івано-Франківська, щоб разом висунути вимогу відмінити цей законопроєкт в тій редакції, яка пропонується”, – відмітив Нестор Слюсаренко, голова Івано-Франківського відділення Асоціації Фахівців нерухомості України.

Законопроєкт був внесений на розгляд до Верховної Ради України 9 червня, а 26 – рекомендований Комітетом з питань економічного розвитку для прийняття за основу в першому читанні, пишуть Версії.

Нещодавно аналітичний центр «Інститут законодавчих ідей» здійснив антикорупційну експертизу законопроєкту, яка містить висновки щодо наявності корупційних ризиків і визначив декілька корупціногенних факторів:

  1. Обмеження права власника реалізувати своє майно без залучення рієлтера,
  2.  Обов’язок реєструвати усі рієлтерські договори в Єдиній базі даних
  3. Наявність надмірних дискреційних повноважень органів рієлтерського самоврядування.
  4. Нечіткість процедури створення органів рієлтерського самоврядування.

В свою чергу професійна спільнота Івано-Франківського обласного відділення Асоціації Фахівців нерухомості України додає, що законопреєкт порушує конституційні права громадян.

“Трагізм або комічність цієї ситуації полягає в тому, щоб він був направлений на розгляд саме в переддень Дня Конституції. База даних про об’єкти нерухомості, де буде розміщено всю інформацію про них, не буде в державній власності, а приватним особам – регулятору – федерації, тобто громадській організації, тобто, приватним особам! І тоді випливає ризик захисту персональних даних”, – відмічають франківську агенти з продажу і оренди нерухомості.

Рієлтори наголошують, що виступають не проти прийняття законопроекту, як такого, а проти пропонованої парламенту редакції.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!