ПАТ «Прикарпаттяобленерго» вирішують питання з розвантаження електролінії встановило в центральній частині міста (в скверику позаду медуніверситету) нову підстанцію. Підстанція виготовлена в Польщі, пишуть Версії.

В такий спосіб, каже представник підприємства, вирішують проблеми з встановленням підстанцій у Німеччині, Польщі, Франції у паркових зонах та лісопарках.

Рід час прийняття рішення, головний архітектор міста Дмитро Нижник зазначив, що оскільки місце розташування підстанції – у зеленій зоні, то її слід оформити як елемент паркової архітектури. То ж «Прикарпаттяобленерго» оголосило конкурс на кращий розпис підстанції. Проекти розпису можна було подавати до 2 грудня 2016 року.

Наразі, журі конкурсу завершило розгляд поданих проектів та підвело підсумки. У конкурсі взяли участь семеро  художників. Переможцем конкурсу на найкращий розпис підстанції став проект молодого франківського художника Юрія Пітчука під назвою «Метаморфози чоловіка і жінки». В основі композиції зображені дві фігури, чоловіча і жіноча, які однією рукою тільки прагнуть дотягнутись одне до одного, а іншою уже перетнулись за зворотній стороні конструкції. Друге місце зайняв франківський художник  Сергій Григорян з проектом «Пічка», запропонувавши оформити підстанцію в стилі гуцульських кахлів.  Третє місце посіла  Ірина Семанів з проектом «Моє місто».

“На конкурс були подані дуже цікаві роботи. Я б відзначив роботу львівського художника, але, на жаль, цей проект не увійшов в трійку призерів. Цікавим був і проект художниці Марти Бельмеги, який теж не увійшов в трійку лідерів. Втім, визнаю, що я голосував за Пітчука. Але, насправді, нікому не варто опускати руки. Таких підстанцій по Івано-Франківську ще з’явиться багато. Тому ідеї, як їх оформити, будуть завжди потрібні”, – розповів “Версіям” член журі конкурсу, відомий франківський митець Ярема Стецик.