У суді продовжили допит обвинуваченого. Про це передає кореспондент Версій із зали суду.

Зіновій Жовнір розповів про переговори з київським бізнесменом Болотським та посередником Коцуком.

“Я мав переговорити з керівництвом центрального офісу. Зміст розмови – пустити по зниженій ціні лот. Об’єкт у аварійному стані, його вже виставляли на торги десь 15 разів”, – розповів обвинувачений.

Жовнір також відмітив, що зустрічався зі столичним підприємцем тричі. Коли чиновник був в Києві, бізнесмен дзвонив йому кілька разів, однак очільник регіонального відділення Фонду держмайна не відповів на дзвінок. Всі зустрічі відбувалися тільки в Івано-Франківську. З посередником Коцуком Жовнір був знайомий більше 5 років.

“У нас були дружні відносини, – відмітив обвинувачений. – Він мене і познайомив з Болотським”.

Після першої зустрічі з очільником регіонального відділення Фонду держмайна Болотський з Коцуком поїхали до Коломиї, щоб оглянути об’єкт.

“Болотський сказав, що там розвалини, але він готовий його придбати, – розповів Жовнір. – Це був перший об’єкт, який мали продавати через електронну біржу за методом пониження ціни. Яку ціну визначить біржа – я не міг знати і вплинути”.

Під час перехресного допиту суддя Лев Кишакевич уточнив, яку суму в якості подяки мав отримати Жовнір – 20 чи 150 тисяч доларів?

“Була така розмова – якщо об’єкт продадуть за зниженою ціною, то за мою допомогу мають дати 150 тисяч доларів”, – підтвердив Зіновій Жовнір.

“А якщо не продадуть?”, – запитав суддя. “Тоді ніякої подяки не буде”, – сказав обвинувачений.

Зіновій Жовнір повністю визнав свою вину, тому прокурор та адвокати просили про спрощену процедуру розгляду справи. Однак суддя відмітив, що Жовнір під час допиту плутався у свідченнях та неодноразово міняв їх. Тому призначив загальний розгляд справи з викликом свідків – Болотського та Коцука. Їх появу в суді має забезпечити прокурор. Наступне судове засідання призначили на 13 червня 13:00.

Нагадаємо, Зіновія Жовніра затримали 4 жовтня 2016 року. Високопосадовець вимагав 150 тисяч доларів у київського підприємця за зменшення вартості об’єкта нерухомості, виставленого на торги, та допуск до участі у них.

Правоохоронці затримали керівника регіонального відділення Фонду держмайна під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 20 тисяч доларів через посередника.

До слова, це хабарник-рекордсмен: ще жодного разу правоохоронці не затримували посадовця такого високого рангу з такою значною сумою «подяки».

5 жовтня 2016 року Івано-Франківський міський суд постановив здійснювати тримання під вартою підозрюваного в Івано-Франківській установі виконання покарань . 25 листопада прокуратура змінила статтю обвинувачення зі ст. 368 ч. 4 (вимагання хабара службовою особою) на ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).

2 грудня підозрюваного звільнили прямо в залі суду. До закінчення судового розгляду Зіновій Жовнір і далі буде відсторонений від посади. Також підсудний має носити електронний засіб контролю і не може виїжджати за межі села Лапаївки Львівської області, окрім приїзду на судові засідання у Франківську.

2 лютого у суді заслухали свідчення Олега Болотського – київського підприємця, за заявою якого і затримали Зіновія Жовніра.

Однак вже 10 квітня справу почали розглядати спочатку, оскільки у судді Володимира Поповича закінчились повноваження, і справу про зловживання впливом очільника регіонального відділення Фонду держмайна передали Леву Кишакевичу – чинному голові Івано-Франківського міського суду.