Втім традиційних довжелезних черг та штурмування абітурієнтами та їх батьками приймальних комісій цьогоріч немає.  Під кабінетами приймальних комісій абітурієнтів зовсім незначна кідлькість, подекуди двоє-троє. Все через те, що цьогоріч змінили умови вступу на перший курс у ВНЗ, пишуть Версії  з посиланням на  Фіртку.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника Руслана Запухляка, основною особливістю є те, що на денну форму навчання вступники першого курсу подають лише електронну заяву на вступ.

“Ми допомагаємо вступникам подати заяви якщо в них щось не виходить, то вони звертаються до юристів. Всі інші подають паперові заяви на вступ. Крім того, нововведенням є те, як здійснюється розподіл державного замовлення в цьому році. Є фіксована кількість місць, яка виділяється міністерством на педагогічні спеціальності – це середня освіта за спеціальностями плюс дошкільна освіта, педагогічна. А інші  беруть участь у так званому широкому конкурсі, тобто ті, хто найкраще здав ЗНО і показали пріоритет в заяві за ними піде державне замовлення. Також розширилася категорія вступників, які мають особливі умови вступу такі вступники теж подають документи в паперовому варіанті”, – зауважив Р.Запухляк.

У ВИШах працюють спеціальні юристи, які визначають яких вступників в яку категорію включити.  Ажіотажу цьогоріч немає, адже абітурієнти подають заяви на вступ не виходячи з дому. Загалом, вступники зможуть подавати документи до 28 липня.