В Івано-Франківську стартувала перша освітня програма «Професійний політик». Це курс лекцій та тренінгів, де можна буде не лише поспілкуватися з аналітиками, теоретиками й політичними лідерами, а й «озброїтися» всіма необхідними навичками для того, щоб бути обраним до представницького органу. Та головне – професійно виконувати свої обов’язки, пишуть Версії.

«У суспільстві зараз є великий запит не лише на нові обличчя в політиці. Вони, перш за все, повинні бути професіоналами своєї справи, – розповів голова ГО «Інститут європейської політики» Юрій Соловей. – Наша перша програма Інституту європейської політики в першу чергу спрямована на майбутніх депутатів Івано-Франківської міської ради. Слухачі курсу отримають знання, як будувати свою виборчу кампанію й ефективно та якісно працювати, будучи депутатом Івано-Франківської міської ради. Тому що знання, досвід, компетентність і професіоналізм – це набагато важливіші якості, ніж просто бути новою людиною в політиці».

Навчання триватиме 10 тижнів. За цей час учасники поспілкуються з ТОП-спікерами українського політикуму, відомими людьми, які працювали в уряді та в парламенті. Читатимуть лекції також відомі експерти – фахівці з виборчого законодавства, PR та SMM-маркетингу.

«Я сподіваюся отримати знання, необхідні для того, щоб в майбутньому вдало взяти участь у виборах і провести передвиборчу кампанію. Йдеться про місцеві вибори в Івано-Франківську. І зрештою, якщо переможу – щоб розуміти, як правильно працювати в міській раді. Я думаю, що перш за все, не всі люди, які стають депутатами знають, які мають інструменти, для роботи в місцевих радах, тому не сповна використовують той потенціал, який могли би правильно застосувати для реалізації всіх завдань, потреб і запитів, які до них мають виборці», – розповів Роман Сем’янчук, учасник навчань.

Навчання буде цікавим не лише для тих, хто планує в майбутньому балотуватися до представницьких органів влади. Тут можна для себе розібратися в нюансах виборчого процесу та зрозуміти «політичну кухню» свого міста та країни. Адже, як відомо: «Навіть тоді, коли ми не цікавимося політикою, політика цікавиться нами».

«Вважаю, оскільки людина хоче впливати на процеси в місті і вбачає себе десь в громадському чи політичному житті, – то має до цього підійти відповідально з певним досвідом і багажем знань, – відзначив Денис Іваненко, слухач програми. – Тому, саме ці курси дають можливість зібрати всю необхідну інформацію, щоб потім приймати вірні і потрібні для громади рішення. Ці знання будуть корисними не тільки враховуючи використання їх в політиці, а загалом – для особистого розвитку, для розуміння економічних та політичних процесів, які відбуваються в міському середовищі. Саме ці курси дають можливість використати досвід політиків, які вже себе реалізувати на даний момент з урахуванням всіх сучасних тенденцій, технологій, які є в світі і безпосередньо в політичному просторі. Це дає можливість використовувати сучасні технології, які показали себе ефективними у виборчих процесах».

На жаль, в сучасному політикумі чимало прикладів некомпетентних державних діячів, які мають великий вплив на формування курсу країни. Тож запит на професійних політичних функціонерів колосальний, – переконують організатори тренінгів.

«Сьогодні дуже багато тих людей, які стають депутатами і мають можливість представляти інтереси суспільства, на жаль, навіть не розуміють, в чому полягають їхня майбутня відповідальність. Наша мета – не просто їм розповісти про відповідальність, а також надати їм базові знання і досвід, як найефективніше працювати майбутнім депутатом місцевої ради», – додав Юрій Соловей.

Перший тренінг провів Максим Лисюк, голова ІФОО «Комітет виборців України». Спікер розповів про основні зміни в законодавстві, зокрема, нюанси нового Виборчого кодексу з акцентом на місцеві вибори.
Наступна лекція стосуватиметься безпосередньо питань пов’язаних з організацією виборчого процесу та пошуком цільових аудиторій. Організатори обіцяють цікаве й інтенсивне навчання. А весь курс завершиться врученням учасникам сертифікатів Інституту європейської політики. Ще є можливість долучитися до слухачів.
Заявки та анкети на участь у Програмі, а також інформацію про умови навчання можна отримати за цією електронною адресою [email protected], або за тел. +380687622341.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!