На тренінгу обговорили низку економічних питань. В центрі уваги питання фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями.

Паралельно в конференц-залі готелю Надія організували Ярмарок лізингових компаній, пишуть Версії.

Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами – придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку. Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит. Причина – відсутність застави, та дуже жорсткі умови кредитування банками.Одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців стає лізинг.

Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому,закуповувати обладнання, машини, основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.

В Україні доступ до фінансування став однією з найбільших перешкод для розвитку малого та середнього бізнесу. За оцінками Німецької консалтингової групи в Україні дефіцит фінансування малого та середнього бізнесу становить 9.3 млрд євро.

Власне, лізинг особливо добре забезпечує підтримку малому та середньому бізнесу, адже став надійною та адекватною формою фінансування довгострокових інвестицій. Лізинг – залишається вкрай популярним інструментом фінансування в розвинених країнах. Наприклад, 43% малого та середнього бізнесу фінансують бізнес через лізинг в Європейському Союзі та 8 з 10 в США.

“Ми приїхали до Франківська, щоб провести Дні лізингу в Україні. До цього подібні заходи вже пройшли в 7 містах України, – розповіла Мар’яна Масіч, директор Асоціації “Українське об’єднання лізингодавців”.

Протягом 2018 року обсяг нового бізнесу, тобто вартість профінансованих об’єктів лізингу, склав 14,95 млрд гривень, що на 61% перевищує обсяги 2017 року. Лідерами за обсягами нового бізнесу стали компанії “ОТП-лізинг”, “УЛФ-Фінанс” та “Порше Лізинг Україна”.

За даними експертів Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», динаміка збільшення обсягів фінансування лізинговими компаніями в Україні майже вдвічі перевищує світову динаміку.

“Серед факторів зростання ринку лізингу варто виокремити кращу обізнаність підприємців про нову послугу. Все більше представників малого і середнього бізнесу дізнається, як працює фінансовий лізинг та які його переваги у порівнянні з кредитом”, – відмічає Юлія Вітка, заступник керівника Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору”.