екск

Традиція проводити безкоштовні екскурсії впродовж травня-серпня для жителів і гостей міста була започаткована ще 2012-ого року з нагоди відзначення 350-річчя Івано-Франківська. Відтоді безкоштовні екскурсії відвідали понад 1,5 тисячі осіб. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Про особливості екскурсій цього літа організатори розповіли на прес-конференції в обласній адміністрації 16 травня.

Віталій Передерко, начальник відділу туризму ОДА, розповів, що цей проект має значну промоційну та маркетингову роль для міста. Минулого року довкола нього був значний ажіотаж, про безкоштовні екскурсії Івано-Франківськом довідалася вся Україна.

Цього сезону проведуть 15 екскурсій, кожну вестиме інша людина. Вони відбуватимуться щонеділі з 21 травня до 27 серпня. Щоб взяти участь, наперед реєструватися не потрібно. Слід лише прийти на 12 годину в неділю до Ратуші.

Загалом, за словами Передерка, внутрішній туризм продовжує бути трендом Івано-Франківська.

“Івано-Франківськ – перестав бути містом транзиту, це вже не ворота Карпат, а серце Карпат”, – сказав чиновник.

Цьогоріч на гостей безкоштовних екскурсій чекає сюрприз. Руслана Василюк, директорка КП “Центр розвитку міста”, повідомила, що їхнє підприємство організовує для них безкоштовний вхід на ратушу наприкінці кожної прогулянки містом.

Екскурсоводка Валентина Мельник зауважила, що минулого року безкоштовні екскурсії відвідували мінімум 30-40 людей.

“Іноді приходят старі пані та пани, які самі щось розповідають про те, що колись було у місті. Це нагода для себе також дізнатися щось нове”, – сказала Мельник.

Її колега Іван Бондарєв додав, що ці екскурсії найбільш цікаві мешканцям Івано-Франківська.

“З них 99 відсотків  багато відкривають про рідне місто”, – сказав Бондарєв.

Він додав, цього літа  планує показати інші куточки міста, трохи відійти від оточення Ратуші.