Проректор з соціально-виховної роботи Університету Короля Данила Олег Андрухів розповідає:

«На участь у фестивалі уже зголосилися не лише шкільні, але й позашкільні колективи. Зокрема, учні католицької суботньо-недільної школи з Долини, також вихованці одного дитячого садка, які також підготували вертеп, а ще студенти з факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету. Ми орієнтуємося на школярів Прикарпаття, як і анонсували в умовах проведення фестивалю, проте приймаємо різні дитячі колективи: вік учасників та їхня кількість – необмежені. Єдине, що ми справді обмежуємо – учасники мають представити саме вертепне дійство і виступ має тривати до 15 хвилин часу. Деякі колективи, які хочуть взяти участь у фестивалі, ображаються через часове обмеження, але при такій кількості учасників, які до нас приїдуть, журі фізично не зможе переглянути і об’єктивно оцінити тривалі виступи усіх учасників, звідси й часові рамки – 15 хв.», – розповідає проректор з соціально-виховної роботи Університету Короля Данила Олег Андрухів.

Цьогорічний призовий фонд фестивалю – 20000 грн. Окрім того найбільш яскраві учасники вертепів отримають сертифікати на 100% знижку на навчання в Університеті Короля Данила (на будь-якій спеціальності, за вибором переможця).

«Якщо є люди, які готові долучитися до організації фестивалю і вручити подарунки тому чи іншому колективу, ми будемо дуже раді такій співпраці. Фестиваль «Битва вертепів» стартував на Прикарпатті два роки тому, як приватна ініціатива підприємця Тараса Белза, у селі Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області. Попередні роки учасниками фестивалю були люди різного віку, а цьогоріч ми вирішили максимально приділити увагу нашій молоді, учням шкіл, як Івано-Франківська, так і області. Ми хочемо, аби діти шанували наші традиції, відроджували вертепні дійства», – каже Олег Андрухів.

Для того, аби стати учасником «Битви вертепів – 2019», потрібно до 10 січня 2019 року зареєструвати заявку на сайті університету.