20 вересня 2017 року в рамках заходів з відзначення 50-річчя Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в Науковому містечку «Нова Енергія»  відбулось відкриття громадської зарядної станції для електромобілів та лабораторії високих енергій «Тесла Енерджі Шоу». Ректор ІФНТУНГ, викладачі й студенти університету, а також численні гості відвідали захід, який представив містичний та небезпечний світ науковця Ніколи Тесли – світ змінного струму, блискавок та надзвичайних відкриттів. «Тесла – геній, який випередив свій час. Ми вперше у науковому містечку, і в нашому місті хочемо показати кілька експонатів, що демонструють винаходи вченого», – розповів присутнім керівник «Нової Енергії» Максим Карпаш, пишуть Версії з посиланням на ІФНТУНГ.

Перші відвідувачі мали можливість побачити один з головних винаходів Ніколи Тесли – Трансформатор Тесли. Враження від трансформатора, що генерує блискавки довжиною понад 1 метр, які супроводжуються шумовими і дуже яскравим світловими спецефектами, залишились незабутніми. Ще було продемонстровано роботу плазмової кулі, електрофорної машини, генератора Ван де Графа.

Присутній на відкритті заступник Міністра освіти і науки України з питань вищої освіти і євроінтеграції Юрій Рашкевич високо оцінив роботу молодих науковців-ентузіастів, бо вважає, що  економічне благополуччя держави залежить від інженерії, і дітей треба залучати з дитинства до такої наукиЦим, по великому рахунку й займається наукове містечко «Нова енергія» – працює над розширенням діапазону використання відновлюваних джерел енергії та навчанням пересічних громадян різного віку ощадливо обходитись з енергією, вправлятись в моделюванні, а ще робить «інженерні» науки цікавими і доступними. Цієї осені будуть влаштовані безкоштовні екскурсії для груп школярів з Прикарпаття. Крім того, відповідно до графіку у містечку проводитимуть сеанси шоу.