За сценарієм, до лікарки міської поліклініки Ірини Угринчук звернулася пацієнтка, яка нещодавно повернулася з відпочинку в Індії. Жінка скаржилася на пронос, блювоту, загальну слабкість, понижену температуру, сухість у роті. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

 

Лікарка провела огляд пацієнтки, за результатами якого запідозрила у жінки холеру. Після цього медпрацівниця повідомила про випадок по мобільному телефону головного лікаря поліклініки, який, у свою чергу, дав доручення закрити усі вікна, двері, викликав для консультації інфекціоніста.

 

Після цього лікарка і медсестра випили спеціальні протиінфекційні ліки, надали пацієнтці першу медичну допомогу, одягнули протичумні костюми,  зробили забір матеріалів та передали потенційну хвору лікарям швидкої медичної допомоги. Після дезінфекційна бригада продезінфікувала всі приміщення поліклініки.

Лікарка-інфекціоністка поліклініки Марія Миронюк розповідає, такі тренування є щорічними та обов’язковими.

“Потрібно щороку проводити такі тренувальні заняття, тому що кожного року оновлюється медперсонал. Я вважаю, що сьогодні медпрцівники впоралися та готові на випадок виявлення холери.

Ця хвороба не така страшна, як, скажімо, чума. Зараження відбувається лише через брудні руки, заражену їжу, через рот, а не повітряно-крапельним шляхом. Але при виявленні хвороби потрібно провести ряд заходів, щоб убезпечити людей”, – каже Миронюк.