Сьогодні охоронна фірма учасників АТО “Рубіж” підписала із Івано-Франківською міською радою меморандум про співробітництво щодо охорони навчальних закладів у місті.За словами Руслана Марцінківа, проект важливий в контексті звернень батьків, які останнім часом часто просять забепечити в школах охорону та встановити відеоспостереження, пишуть Версії з посиланням на Курс.

Раніше школи самостійно вирішували питання охорони. Тепер після переговорів з ветеранами АТО місто вирішило запустити пілотний проект з охорони навчальних закладів.
Пілотний проект запрацює у 15 школах. Обрали ті школи, в яких навчається більш як 1000 учнів. Також вони розташовані в усіх мікрорайнах міста.

“Мер – проект важливий в контексті звернень батьків про встановлення камер і охорони в школах, бо траплялися різні випадки, коли чужі дорослі люди були на територіях”

Проект куруватиме Василь Андріїв, заступник голови Івано-Франківської Міської асоціації учасників АТО.

“Раніше кожна школа вирішувала сама собі. Але переговорили з ветеранами, охорічрмою рубіж і прийняли рішення запустити пілотний комплексний проект”.

Проект включає комплекс дій: відеоспостереження, патрулювання двічі на день, профілактичні бесіди, плюс “тривожна кнопка” у разі небезпеки.

“Каже, що безпека дітей в пріоритеті в місті. Крім того це для ветеранів бути потрібними. Буле комплекс дій – відео спостереження, двічі на день патрулювання і профіл бесіди”

“Є пеціально підготовлені люди, що пройшли службу в силах спецоперацій. Вони знають, як реагувати, як протидіяти поширенню наркотиків у школах, продажу алкоголю неповнолітнім”, – сказав Андріїв.

Директор департаменту освіти і науки Ігор Максимчук повідомив, що директори всіх шкіл підтримали впровадження проекту.

На реалізацію проекту у 15 школах у 2019 році планують витратити з міського бюджету 1,37 млн гривень. 3/4 бюджету піде на придбання апаратури.

Сторожі, які зараз працюють у школах, залишаться. Їм встановлять тривожні кнопки та проведуть інструктаж. Де немає охоронців – працюватиме “Рубіж”.