У Франківську відбулась прем’єра драми-притчі “Вона-Земля”

Ця драма-притча створена за мотивами  ряду новел Василя Стефаника: “Моє слово”, “Виводили з села”, “Марія”, “Сини”, “Діточа пригода”, “Вона-Земля” та інші. Наскрізним образом є Марія, матір з однойменного твору, що символізує Україну у вирі трагічних подій.  Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Цю постать  втілила Наталія Половинка, засновниця театрального центру “Слово і Голос”,  лауреатка Шевченківської премії. Вона також працювала над режисурою разом із Ростиславом Держипільським.

Інші головні ролі виконали заслужені артисти: актор Львівського театру імені Леся Курбаса Олег Цьона, актори Івано-Франківського драмтеатру Олексій Гнатковський та Надія Левченко.

Виставу глядачі дивилися у нетрадиційному форматі “сцена на сцені”.  Основна декорація нагадувала іконостас, в якому актори були образами.

По завершенні вистави Ростислав Держипільський розказав, що вона є  подякою Василю Стефанику, який народився 14 травня. Також висловив вітання з Днем матері.

Крім того, виступив Василь Стефаник, правнук письменника. Він сказав, що на могилі його прадіда є напис “Слова недомовлені, плач недоплаканий”.  Подякував творцям вистави, що виконують цей своєрідний заповіт Стефаника.

Наступний показ драми “Вона-Земля” відбудеться в червні.