Він був справжньою живою легендою: голова Галицького братства вояків Української Дивізії УНА “Галичина”, Герой України, почесний громадянин Івано-Франківська. І до самої смерті, попри поважний вік (99 років) брав активну участь у житті міста. Тож у рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв», міський голова Руслан Марцінків відкрив пам’ятну дошку героєві на стіні будинку на вул.Шевченка, 24, де пан Михайло і проживав, пишуть Версії з посиланням на сайт міського голови.

Михайло Мулик анотаційна дошка

Директор Івано-Франківського обласного Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук розповідає, що Михайло Мулик у молодому віці зголосився до націоналістичного руху та згодом – до добровольчої дивізії «Галичина». У її складі взяв участь у боях під Бродами, був захоплений в полон і протягом багатьох років карався у радянських таборах.

«Зі здобуттям Україною незалежності пан Михайло активно включився у громадське життя міста. Впродовж десятиліть тема Дивізії замовчувалася та перекручувалася, тож постала потреба розкрити справжню історію. Він вніс неоціненний внесок у розбудову нашого міста.  Та написав низку книг про історію «Галичини», щоб пролити світло на історію Дивізії», – говорить пан Ярослав.

Народний депутат України Оксана Савчук пам’ятає слова ще живого Михайла Мулика. Він казав, що кожного ранку, коли прокидається і чує український славень, розуміє, що все пережите за роки боротьби, було недаремним.

«Це людина, яка тримала на своїх плечах цілу епоху дивізійників. Адже коли з одного боку наступали наступали німці і поляки, а з другого – росіяни, дивізійники попри все воювали за Україну. Тому важливо не просто відкрити цю дошку, але й популяризувати борців за волю України, які не визнані на рівні країні, але визнані у нас в Івано-Франківську. І ми будемо продовжувати його працю. Сподіваємося, що Герої не будуть забуті», – говорить Оксана Савчук.

Усі, хто був знайомий з паном Михайлом за життя, розповідають про його невичерпну енергію та активність. Адже він, зокрема, заснував та був активним учасником Товариства політичних в’язнів і репресованих, а також Братства колишніх вояків «Галичини». До самої смерті відвідував усі патріотичні заходи в місті.

«Відкриваємо дошку нашому звитяжцю Покоління сталевих, яке дало нам Українську Державу. Бо без дивізійників, без Української Повстанської Армії, напевно, ми б не отримали своєї держави. Тому сьогодні ми виконуємо свій обов’язок і вшановуємо Михайла Мулика, який завжди був душею нашого міста. Любив Івано-Франківськ та Франківщину, але найбільше любив  Україну. Тому дякуємо пану Михайлу за те, що мали можливість черпати в нього того духу і характеру, що вів його крізь життя та давав наснагу до боротьби», – говорить міський голова Руслан Марцінків на відкритті дошки.

Нагадаємо, що попри всі заслуги перед Україною, державна влада так і не реабілітувала його після вироку та заслання.

За програмою «Івано-Франківськ – місто героїв» уже встановлено понад 150 анотаційних дощок у місті. Мета програми – відродження історичної пам’яті та вшанування справжніх Героїв України.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!