Його створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Про це пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Це вже 4-й подібний регіональний центр.

«Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС) – недержавна, неприбуткова організація, створена з метою сприяння зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному і місцевому рівнях.

У рамках відкриття провели і «круглий стіл» на тему «Здобутки і перешкоди реформи децентралізації на Прикарпатті».

Одразу по завершенню заходу, гості мали можливість відвідати та ознайомитися з роботою першої в Україні ОТГ, яка пройшла всі етапи об’єднання відповідно до урядової методики – Печеніжиської об’єднаної територіальної громади.

За словами керівника регіонального “Офісу реформ” Руслана Панасюка, центр має два основні завдання.

“Здійснені всебічної підтримки функціонування вже діючих ОТГ та сприятиме утворенню нових. Визначальним показником роботи центру стане не кількість утворених ОТГ а їх якість”, – зазначив Панасюк.

Також висловив переконання, що цьогоріч ОТГ на Прикарпатті стане вдвічі більше.

У команді Центру буде ряд експертів, які допомагатимуть у цьому. Загалом штат 10-12 працівників.

За словами голови ІФ ОДА Олега Гончарука, ті громади, які будуть створені спільною працею матимуть підтримку від центру.

“Переконаний, що ті ОТГ, які будуть створені є спроможними, відповідальними та якісними. Переконаний, що Івано-Франківщина буде прикладом для всієї України щодо якісної роботи територіальних громад”, – зазначив Олег Гончарук.

“Дуже важливо, що відбувається процес децентралізації. Наше завдання спільними зусиллями, щоб повноваження та кошти переходили туди де робиться робота”, – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Керівник групи підтримки Центрального офісу реформ Александра Фелінгер відмітила, що головна ідея в тому, щоб показувати безпосередню допомогу обжднаним громадам.