Вшанувати пам’ять полеглих ліквідаторів прийшли їхні родичі, побратими, представники міської та обласної влади, рятувальники, школярі та небайдужі іванофранківці.

Віче розпочалася з виконання Державного гімну України. Опісля священники відслужили поминальну панахиду за жертвами Чорнобиля, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Пройшло більше 32 років з тих пір, як сталася найбільша катастрофа у нашій державі. Так сталося, що кожне покоління отримує випробування, таким чином народжують герої”, – сказав перший заступник міського голови Микола Вітенко.

Також він зазначив, що у Франківську проживає 1180 осіб, які приймали участь у ліквідації катастрофи у Чорнобилі. Їм активно допомагає місто.

На завершення заходу присутні урочисто поклали квіти та запалені лампадки до пам’ятника “І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття”.

До слова, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь понад 800 тисяч осіб. В Україні від цього інциденту постраждало близько трьох мільйонів людей, 90 тисяч переселено із забруднених територій.