З метою подальшого впорядкування поховань Першої світової війни, Галицька міська рада в рамках інших робіт з міського благоустрою, розпочала очищувати територію військового кладовища від старих дерев.

Наразі їх є близько двох десятків, половина з яких уже віджили свій вік – тому при сильних вітрах вони пошкоджуються і засмічують територію, а також можуть нести загрозу для безпеки відвідувачів меморіал,  інформує часопис “Галич”.

 

“Збережуться дерева із західної сторони – для утримування пагорба від зсувів. Погодні умови сприяють тому, що роботи стартували в перший зимовий місяць. Вже вирізано частину дерев з південної сторони. Специфіка порізки не передбачає особливого поспіху – щоб не пошкодити і не зруйнувати наявні військові могили. Необхідно буде докласти ще багато часу і зусиль, для того щоб привести до ладу територію, яка була занедбана десятиліттями і лише в крайні два роки частково приведена до порядку зусиллями багатьох небайдужих”, – йдеться в повідомленні.

 

Довідково. Цісарсько–королівське військове кладовище у Галичі є нововиявленим об’єктом історії. Тут спочивають щонайменше 350 військовиків підрозділів Австро–Угорської монархії та союзної Південної армії Німецької імперії, а також два стрільці Легіону УСС.

Протягом 2011–2019 років вдалося встановити 150 прізвищ похованих. Цьогоріч для ознакування кладовища на території встановили дорожній показник, інформаційний стенд та анотаційну таблицю.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!