Коровайка — Вікіпедія

Це друга відома на Прикарпатті зустріч цього виду (у минулому столітті цього птаха виявили на р. Лімниці поблизу м. Калуш). Регіональна категорія охорони – вид не підлягає оцінці.

Ареал охоплює Південну Європу, Південну Азію, Північну Африку, Австралію, Америку. Зимує у країнах Тропічної Африки, на півострові Індостан. В Україні гніздиться в південній частині (на озерах Кугурлуй, Картал і Китай, острові Малий Татару, у СтенцівськоЖебриянських плавнях, дельтах Дністра та Дніпра, верхів’ях Тилігульського лиману, заплаві р. Інгул, на Лебединих островах і Сиваші, в дельті р. Молочна), а в інших регіонах відомі знахідки залітних особин, пишуть Версії з посиланням на Waterbirds. The Halych National Park. The Burshtyn Water Reservoir.

На півдні України коровайка оселяється в заплавах із заростями очерету, вербовими чагарниками. Мігруючих птахів можна виявити поблизу різноманітних водойм.

В Івано-Франківській області – це залітний вид. В Україні перелітні птахи. У місцях гніздування з’являються у квітні. Оселяються колоніями, часто разом з чаплями і бакланами. Гнізда влаштовують на кущах або на заломах очерету. Повні кладки можна виявити в кінці квітня – на початку травня, вони налічують 3–4 яйця, які самка і самець насиджують три тижні. Пташенята вилітають із гнізд протягом червня – липня. Осіння міграція триває з останніх чисел серпня до початку жовтня.

У раціоні переважають личинки комах і молюски, рідше коровайки харчуються мальками риб, пуголовками, дрібними жабами.
Коровайка занесена до Червоної книги України (вразливий вид).

І. В. Скільський. Коровайка Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) // Червона книга Івано-Франківської області. Тваринний світ. – Чернівці: Друк Арт, 2019. – C. 266.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!