Перед присутніми виступив заступник голови райдержадміністрації Ярослав Левкун та Катерина Козачок, представник електронної площадки «E-tender» (м. Київ)., інформують Версії  посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

На сьогодні майже 50% бюджетних установ і сільських рад зареєструвалися через електронні площадки для проведення торгів.

До недавнього часу в Україні працювала нормативно-правова та інституційна база, що регулювала «паперові» процедури державних закупівель.

На максимальне зменшення впливу держави на процес закупівель, збільшення конкуренції та зниження рівня корупції спрямована проведена Міністерством економічного розвитку й торгівлі відповідна  реформа.

Одна із основних тез реформи – переведення усіх процесів в інтернет-простір. Учасникам тендерних процедур, враховуючи положення нового Закону, не потрібно більше збирати об’ємні пакети документів на кожний окремий тендер та надсилати їх замовнику. Тепер усі ці дії проводяться за допомогою електронного документообігу через інтерфейс електронних майданчиків.

На даний момент переформатування державних закупівель на “публічні закупівлі” впевнено переходить на наступний етап. Так, Президент України 17 лютого 2016 року підписав Закон України № 922-VІІІ “Про публічні закупівлі” (далі – Закон). Законом чітко визначено дати поширення системи електронних закупівель по всій території України: для центральних органів влади та замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, – з 1 квітня 2016 року, для інших замовників – з 1 серпня.

Основні зміни, передбачені законом – поширення системи електронних закупівель ProZorro по всій території України.