Богослужіння розпочались 9 вересня Божественною Літургією. Чування продовжили Хресна дорога, Велика Вечірня та адорація Найсвятіших Тайн, пишуть Версії з посиланням на сайт Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Наступного дня об 11:00 відбулась Урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав із владиками синоду УГКЦ. На свято чисельно зібралися ченці василіяни та паломники з різних куточків України. Літургію супроводжував національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки.

У своїй гомілії Блаженніший Святослав зазначив: «ми сьогодні прибули тут, щоб стати перед обличчям Діви Марії у молитві подяки». Глава УГКЦ наголосив, що сьогодні ми дякуємо за дар монашества, за цінний вклад митрополита Йосифа Велямина Рутського у розбудову та оновлення Церкви, а також за ювілей 400-річчя з дня оновлення Київського монашества.

Роздумуючи над недільним Євангелієм, проповідник підкреслив, що Христос у притчі про весільний бенкет відкриває інший образ Бога. Це Господь, який перший стукає та запрошує нас до свого Небесного Царства. «Ми усі є запрошені і усі покликані» – наголосив Предстоятель УГКЦ. Далі, говорячи про розвиток сюжету у притчі проповідник зупинився на безмежному милосердні Небесного Отця, коли розповідається, що ніхто із запрошених не відгукнувся на поклик до бенкету. «Небесний Отець не розчаровується, Він кличе всіх: і добрих, і злих».

Що стосується весільної одежі, то проповідник прирівняв її до одежі під час Хрищення, яку в народі називають крижмою, що символізує чистоту і непорочність. Вона ж має значення і божественної благодаті. На завершення розповіді про  весільний бенкет Блаженніший Святослав закликав прийняти усіх дар Небесного Царства, який кожному приготований Небесним Отцем.

Говорячи про постать Митрополита Рутського, проповідник зазначив, що він не тільки запрошував до єдності, але був подібний до євангельського слуги, який від імені Бога запрошував багатьох прийняти Божий дар. Він також прищепив ченцям василіянам особливу любов до Пречистої Діви Марії, набожність до якої з давніх давен була відома завдяки чудотворній іконі Жировицької Богородиці.

Порівнюючи часи підпілля УГКЦ, коли люди шукали по різних місцях нагоди взяти участь у Божественній Літургії, часто ховаючись у лісах, проповідник відзначив сьогоднішній стан, коли багато людей відмовляються від Божого бенкету. Блаженніший Святослав навів приклад, коли греко-католицькі владики Польщі запрошують багатьох вірних до життя в Бозі, але відгукуються лише одиниці. Тому варто дати відповідь на Боже запрошення, «бо від вашого вибору сьогодні залежить вічність» – наголосив проповідник. В особливіший спосіб Глава УГКЦ вказав на потребу молитви за покликання до монашого стану. Свою гомілію Блаженніший Святослав завершив молитвою-проханням до Богородиці, у якій просив за мир для України, захист від ворогів та ревні й святі покликання до монашого стану.

Вкінці Літургії Глава УГКЦ Блаженніший Святослав подякував усім за молитву та підкреслив присутність владик, які прибули до Гошева з усієї України та з-за кордону. Також Блаженніший Святослав привітав із цим святом ченців василіян та побажав їм дії Святого Духа, який давав би благодать день у день обновлятись у Христовому служінні. При цьому Глава УГКЦ вказав на герб Василіянського чину, де зображене полум’я любові і закликав ченців словами апостола Павла «Духом горіть!» (Рм. 12,11). У зверненні до молодих хлопців і дівчат Блаженніший Святослав закликав їх, щоб не сумнівалися, а відгукнулися на Божий поклик та присвятили своє життя Христові у монашому стані. Особливі слова Глави УГКЦ були звернені до українських військових і їхніх матерів. Говорячи про потребу молитви за мир, Архиєрей побажав, щоб військові не тільки перебували на фронті, але й щоб після війни служили життю.

У свою чергу Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ подякував Блаженнішому Святославу та всім паломникам та гостям свята. Говорячи про 400-літній Ювілей о. Йоан сказав, що ця подія є не заради святкувань, а заради того, щоб згадуючи своїх славних попередників, старатись їх наслідувати. Також Протоігумен подякував усім тим, які спричинились до організації цього свята, а зокрема ініціатору ідеї о. Теодозію Янківу, ЧСВВ. Крім того, подяку складено і настоятелям Гошівського монастиря, які спричинилися до віднови та розбудови цієї святині. Це о. Макарій Ленів, ЧСВВ, о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ та теперішній ігумен о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ.

Після молитви за Україну «Боже, великий, єдиний» Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки дав концерт з кількома духовними та патріотичними піснями. До програми долучився чоловічий монаший хор «Deisis» із Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського та о. Вітольд Левицький.

Присутні паломники, які чисельно приступили цього дня до Святих Тайн із радістю в серці та Божим благословенням через заступництво Божої Матері, прославленій у Гошівській іконі повернулися до своїх домівок, дякуючи за прожитий день.