У Івано-Франківській ОКЛ врятували пацієнтку з рідкісним автоімунним захворюванням
рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

У Івано-Франківській ОКЛ врятували пацієнтку з рідкісним автоімунним захворюванням

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні успішно діагностували та розпочали лікування пацієнтки з мікроскопічним поліангіїтом – рідкісним автоімунним захворюванням, яке одночасно вражає легені та нирки, та трапляється лише у 13-20 випадках на мільйон населення.

На офіційній сторінці КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради повідомили про випадок діагностування рідкісного автоімунного захворювання у 65-річної мешканки Рогатинщини, яка спершу відчула неспецифічні симптоми: загальну слабкість та суглобовий біль, що згодом переросли у серйозні ускладнення.

Хронологія захворювання розпочалася у квітні 2023 року, коли пацієнтку госпіталізували до Рогатинської районної лікарні з альвеолярним набряком легень. Після двотижневого курсу лікування стан тимчасово стабілізувався, однак восени стався рецидив патологічного процесу.

“Півроку практично не спала, все думала, що минеться, тому по медичну допомогу звернулася лише тоді, коли вже не могла дихати”, – розповідає про розвиток хвороби Олеся Поритко.

Повторна госпіталізація супроводжувалася лабораторними дослідженнями, які виявили критичні показники: рівень гемоглобіну знизився до 51-56 г/літр при нормі 120-140 г/л, що свідчило про тяжку форму анемії та порушення ниркової функції.

Спеціалісти нефрологічного відділення Івано-Франківської ОКЛ пояснюють: “Людина при цій хворобі відчуває постійну загальну слабкість за рахунок ураження мікроскопічних судин декількох органів та важкого ступеня анемії”.

Завідувачка відділення нефрології Мар’яна Лесів надає статистичні дані: “Статистика свідчить про те, що трапляється 13-20 випадків на мільйон населення. У нашій області за рік виявляють приблизно один такий випадок. І дуже часто у людей старшого віку”.

У медзакладі провели патоморфологічну біопсію нирки – високоспецифічне дослідження, яке виконують лише в декількох областях України.

“Лягла пацієнтка у вівторок, в середу зробили біопсію нирки, а в четвер почали лікувати. Бо це діагноз серйозний – швидкопрогресуючий гломерулонефрит. За хворобу пані Олесі ми взялися за найсучаснішими протоколами лікування. Це – патогенетичне лікування: гормони (глюкокортикостироїди) плюс цитостатики і обмінний плазмаферез”, – пояснює схему лікування лікарка Наталія Вівчар.

“Це тяжке лікування… Проте вже маємо позитивний ефект, – функція нирки починає відновлюватися. Є шанс завести нашу хвору в ремісію”, – коментує перебіг лікування Мар’яна Лесів.

Наразі у пацієнтки спостерігається позитивна динаміка відновлення ниркової функції на фоні призначеної терапії.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Шість років за колаборацію - на Івано-Франківщині засудили учасника псевдореферендуму РФ

Шість років за колаборацію – на Івано-Франківщині засудили учасника псевдореферендуму РФ

Івано-Франківський міський суд виніс вирок жителю Херсонщини, який сприяв окупантам у проведенні нелегітимного референдуму щодо анексії української території.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині двоє молодих жінок отруїлися чадним газом

На Івано-Франківщині двоє молодих жінок отруїлися чадним газом

На Івано-Франківщині зафіксовано черговий інцидент отруєння чадним газом – дві молоді жінки потрапили до лікарні після контакту з невидимим убивцею.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
«Я збирався помирати, але згадав про сім’ю»: історія розвідника Дениса Швиденка, пораненого на Луганщині (фото)

«Я збирався помирати, але згадав про сім’ю»: історія розвідника Дениса Швиденка, пораненого на Луганщині (фото)

У 2022 році Денис Швиденко, 31-річний доброволець, долучився до лав Збройних Сил України у складі розвідвзводу 174 батальйону 121-ї бригади. Під час виконання бойового завдання на Луганщині він отримав важке…

ПЕРЕГЛЯНУТИ