Вчора разом з Олександр Коваль на старому кладовищі Калуша відчистили від заростей декілька поховань.

Зокрема Henrika Opitza, відомого в Калуші промисловця початку ХХ ст. який займався продажем механізмів та устаткуванням. Було віднайдено і почищено могилу інженера Ferdinanda Poluszynki, який був розпорядником державних лісів на Косівщині, а потім займав високі посади в Калуші, – повідомляє Vasyl Fitsak.

Світлина від Vasyl  Fitsak.

Так в шематизмах 1905 і 1911 років згадується про його посади в Калуші. Його син Густав, був відомим вченим, паразитологом, професором академії ветеринарної медецини у Львові і вищої школи сільського господарства в Вроцлаві. В 1911-12 рр. він проживав в нашому місті. Найбільш цікаво, що на польських генеалогічних сайтах про Фердинанда, а саме місце і час смерті немає відомостей.

Світлина від Vasyl  Fitsak.

В кінці розпочали чистку могили відомого аптекаря А.Шустова. Як виявилось, основа та надгробок потребують капітального ремонту, і якось одночасно в нас виникла ідея, а чому б не залучити калуських аптекарів, для того щоб вони вклали свій внесок у відновлення памятника калуському аптекарю. До речі, памятник роботи відомого львівського скульптора французького походження Г. Пер”є, роботи якого є на Личаківському кладовищі.

Читайте також:

На Галичині розкопали кладовище кінця XVIII століття