У Калуші планують створити опорну школу

Як зазначено в оприлюдненому документі, конкурс проводиться в рамках проекту по децентралізації освіти та оптимізації мережі шкіл, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Опорний заклад освіти — це заклад загальної середньої освіти, що має зручне розташування для підвезення дітей з інших населених пунктів, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття профільної освіти.

Філія закладу освіти — це територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що не має статусу юридичної особи.

Основним завданням Конкурсу є виявлення ефективної моделі діяльності та визначення кращих проектів опорних закладів.

Проведенням конкурсу займатиметься створена наказом управління освіти комісія.

Участь у конкурсі зможуть взяти заклади загальної середньої освіти, засновником яких є Калуська міська рада. До заявки на участь у конкурсі треба буде подати  план розвитку закладу освіти на наступні три роки, який має містити відомості про орієнтовну кількість учнів, які будуть навчатися в опорному закладі(у тому числі орієнтовну кількість учнів, які будуть підвозитися на навчання з інших населених пунктів); вказати з яких закладів загальної середньої освіти (реорганізованих, ліквідованих) планується підвезення учнів до опорного закладу, визначити потребу додаткового автотранспорту, підтвердити наявність належної матеріально-технічної бази. Також у заявці мають бути дані про результати зовнішнього незалежного оцінювання, моніторингових досліджень, учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту робіт членів Малої академії наук, інших конкурсів та змагань, про укомплектованість бібліотеки, рівень забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами тощо.

Як пояснила на засіданні комісії начальник управління освіти Ірина Люклян, участь у конкурсі зможуть взяти заклади освіти І-ІІІ ступенів, тобто практично усі школи міста, за винятком восьмої і дев’ятої, де немає 10-11 класів. Поки що у Калуші планують утворити одну опорну школу. Вона мусить мати як мінімум дві філії. Вірогідно, це будуть невеликі школи в селах Калуської ОТГ (наприклад, у школі І-ІІ ступенів у селі Мостище навчаються всього 27 дітей).

Метою створення у Калуші опорної школи є також можливість претендувати на державне фінансування в рамках ініціативи “Плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів”, яку уряд має намір реалізувати вже в поточному році. Відтак опорний навчальний заклад зможе претендувати орієнтовно на 5 млн гривень для проведення ремонту, отримати автобус для підвезення дітей тощо.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!