Йдеться про стоянку автомобілів, власник земельної ділянки – Ірина Руско – має намір збудувати на цьому місці будинок житлово-комерційного призначення. А саме, на першому поверсі будуть комерційні приміщення, ще чотири поверхи – житлові.

Громадські слухання відбулися фактично без участі громади. Окрім головного архітектора міста Романа Кузика, прийшов депутат Калуської міської ради Олег Руско, земельна ділянка належить його дружині. Тож дискусії з приводу запропонованого проекту не було, пишуть Версії з посиланням на  “Вікна”.

Земельна ділянка була приватизована у 1999 році. Площа земельної ділянки становить 12 сотих, забудова планується на площі 5,5 сотих. За словами Олега Руска, будинок будуть проектувати так, щоб він вписався у архітектурний ансамбль, а за висотою він буде приблизно таким як «Галичанка» навпроти. Крім того планування більшої поверховості пов’язане з необхідністю збільшувати прибудинкову територію, адже тут має бути відповідний благоустрій, автостоянка для мешканців тощо, а територія є обмеженою. Будувати, зазначив Олег Руско, будуть з сучасних матеріалів, а саме будівництво триватиме два-три роки.

Цільове призначення земельної ділянки для будівництва будинку змінювати не потрібно. Як повідомив Роман Кузик, це ділянка громадської забудови, за старим Генпланом тут мала бути розташована хімчистка самообслуговування. За словами Романа Кузика, про намір збудувати на місці автостоянки будинок було оголошено і мешканці міста до 21 червня мали можливість подавати свої зауваження чи заперечення. Однак до міської влади ніхто з калушан з цього приводу не звертався. Тож підсумок громадського обговорення проекту детального планування території на площі Героїв зводить до того, що громада не має заперечень щодо будівництва. Далі проект детального планування території винесуть на затвердження Калуської міської ради. У випадку позитивного рішення, зазначив головний архітектор міста, власник землі зможе звертатися за отриманням містобудівних умов і обмежень і приступати до виготовлення проекту.