АТ "Оріана"
рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

У Калуші понад три роки готують до приватизації АТ “Оріана”

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

У Фонді держмайна з 2021 року готують до приватизації майновий комплекс “Оріана” в Калуші, втім стартову вартість та дату аукціону досі не оголосили.

На продаж виставлено 99,998% акцій колишнього хімічного гіганта на Івано-Франківщині, який з 2002 року перебуває в процедурі банкрутства. Наразі основним джерелом доходу підприємства є здача в оренду нерухомості та обладнання.

Фонд державного майна України оголосив про підготовку до приватизації майнового комплексу АТ “Оріана”, розташованого в місті Калуш Івано-Франківської області, який у 90-х роках минулого століття був лідером хімічної промисловості України.

За даними Фонду держмайна, історія підприємства розпочалася понад 60 років тому.

“Будівництво підприємства, яке згодом перетворилось у ВАТ «Оріана», розпочато у 1961 році на базі місцевих покладів калійних руд. В основу проекту промислового підприємства була закладена технологічна схема, яка передбачала комплексне використання місцевої сировини», – повідомляє Фонд держмайна.

ВАТ «Оріана» засновано відповідно до рішення Фонду державного майна України у грудні 1995 року шляхом перетворення державного концерну «Хлорвініл» у відкрите акціонерне товариство.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 1997 року ВАТ «Оріана» було включене до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

«Відкрите акціонерне товариство «Оріана» було одним з найбільших підприємств України, яке розташоване в її західному регіоні у м. Калуші, на відстані 35 км від міста Івано-Франківська і 110 км від міста Львова», – йдеться на сайті підприємства.

Вже понад 20 років триває процедура банкрутства.

«ВАТ «Оріана» перебуває в процедурі банкротства з 2002 року, що негативно вплинуло на фінансовий та майновий стан товариства. Зараз доходи підприємства повністю забезпечуються за рахунок здачі в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів”, – йдеться у повідомленні Фонду держмайна.

Станом на сьогодні підприємство має у користуванні 263,7 гектарів землі, з яких 50,4 гектари перебувають в оренді, при цьому у власності товариства земельних ділянок немає. На балансі компанії перебуває один транспортний засіб, а штат працівників складає 38 осіб, хоча у 90-х роках на підприємстві працювало близько 18 тисяч людей.

Борги “Оріани” станом на 31 грудня 2023 року становлять 6 979 269 тисяч гривень, з яких:

  • кредиторська заборгованість – 477 586 тисяч гривень,
  • заборгованість перед бюджетом – 296 673 тисячі гривень,
  • заборгованість із страхування – 315 552 тисячі гривень,
  • інша кредиторська заборгованість – 5 889 458 тисяч гривень.

Основним джерелом доходу підприємства на даний момент є надання в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів.

Зокрема на сайті «Оріани» доступні для оренди навіс для сипучих матеріалів, гараж легкових автомобілів, гараж грузових автомобілів з навісоми та площадкою, вага автомобільна, фабрика грануляція, їдальня, пилорама, виробничо-складські та адміністративні приміщення на території будівельної бази «Аверс», кафе-готель «Меркурій», гаражі, сауна, вагон – побутівка тощо. Вартість оренди на сайті не вказана.

За інформацією Фонду держмайна, залишкова вартість основних засобів підприємства станом на кінець 2018 року становила 6,6 мільйонів гривень (близько 260 тисяч доларів США).

До особливостей об’єкта приватизації варто віднести те, що все майно підприємства перебуває у податковій заставі, а розмір статутного капіталу становить 806 000 000 гривень. Потенційним інвесторам пропонується придбати 99,998% акцій товариства, яке з 2002 року перебуває в процедурі санації.

Стартова вартість АТ «Оріана» та дата аукціону поки не оголошені. Втім Фонд державного майна розмістив детальну інформацію про об’єкт на своєму офіційному веб-сайті та пропонує зацікавленим інвесторам ознайомитися з документацією українською та англійською мовами. Дані зібрані станом на 31 грудня 2023 року.

У березні 2021 році повідомляли, що торги відбудуться одразу, як тільки Верховна Рада розблокує процес великої приватизації.

30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт, який розблокував проведення аукціонів великої приватизації. Раніше Україна відмовилася від їх проведення через складну ситуацію на світових фінансових ринках під час пандемії COVID-19

З 22 об’єктів великої приватизації, розміщених на сайт Фонду Держмайна, наразі продали тільки АТ «Перший київський машинобудівний завод» в жовтні 2021 року та державну частку розміром 100 % статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю “АЕРОК” у грудні 2024 року, а також оголосили дату аукціону для приватизації товариства з обмеженою відповідальністю “Мотордеталь-Конотоп” (державна частка – 100 % статутного капіталу) – торги стартують 12 березня 2025 року.

Нагадаємо, велика приватизація розпочалася у 2018 році. Перелік об’єктів для приватизації затверджується урядом на кожний рік.

 

 

 

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Між Крилосом і Тязевом зіткнулися мікроавтобус та вантажівка

Між Крилосом і Тязевом зіткнулися мікроавтобус та вантажівка (ФОТО)

На трасі між селами Крилос та Тязів на Івано-Франківщині сталася серйозна ДТП за участю двох транспортних засобів, внаслідок якої обидва водії опинилися заблокованими в понівечених автомобілях.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
топ новин Івано-Франківщини за 20 лютого

Ви могли пропустити: топ новин Івано-Франківщини за 20 лютого

Публікуємо короткий огляд найважливіших новин Івано-Франківщини за 20 лютого 2025 року.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У День памʼяті Героїв Небесної Сотні Волонтерський штаб «Українська команда» Прикарпаття організував для дітей екскурсію до Музею Небесної Сотні (фото)

Під час екскурсії діти дізналися про подвиги Героїв, які віддали своє життя за свободу та гідність України. Вони почули про мужність тих, хто став на захист української ідентичності, про силу…

ПЕРЕГЛЯНУТИ