Рись потрапила на кадри фотопастки Державної прикордонної служби України у Карпатах.
“Карпатська рись продовжує гуляти прикордонними стежками. Цього разу хижак був помічений на ділянці відділу «Красноїльськ», – повідомили на сторінці Державної прикордонної служби України.
Зазвичай побачити її в лісі дуже складно, адже цей хижак дуже обережний та уникає зустрічей із людьми.
Рись обирає для життя віддалені, потаємні частини лісу і веде нічний спосіб життя, тому спіймати цю красуню, навіть фотопасткою, непроста задача.
Як повідомляє український офіс Всесвітнього фонду природи WWF-Україна на сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється орієнтовно в 500 особин — близько 400 у Карпатах і близько 100 на Поліссі.
У 2018 рись стала символом Карпат.
Рись євразійська – невловимий хижак, якій зустрічається у найбільш віддалених горах та лісах. Цю хижу тварину з родини котячих легко впізнати завдяки характерним китицям на вухах та довгій шерсті на щоках. Проте побачити її простіше на картинці, ніж у дикій природі.
Рись – один із найспритніших хижаків у світі. Вона дуже вправно бігає, плаває та лазить по деревах. У пошуках їжі ця хижа тварина може подолати декілька кілометрів. Вона має чудовий слух та добре бачить як вдень, так і вночі.
Як відмічають біологи, євразійська рись не вважається агресивною стосовно людей. Якщо її прямо не спровокувати чи якимось чином не погрожувати, то вона скоріше за все втече і сховається.