vedm7.jpg

Про це пишуть Версії з посиланням на UA- Reporter.com

Як повідомляється, сліди звірів викладають на тематичних форумах любителі трекінгу. Експерти не рекомендують туристам планувати сольні або мало групові походи в місця рідко відвідувані туристами. За їхніми словами, саме в таких місцях, де ведмеді “не звикли” до людей може трапиться напад. “Я щойно повернувся з під Чивчина (важкодоступна гора на кордоні з Румунією, -авт.).

На ділянці в пару дес.кв.км я перетнувся з як мінімум трьома різними ведмедиками, двоє з яких мої” знайомі “, т.е . я знаю про їх ареалі проживання і часто зустрічаю в цих місцях їх слід, але третій … для мене, наприклад, був новиною, вельми шокуючою (слід 40см / 25см), і цей гігант ходив змійкою всю підлогу. Милькова, т. е. він там шукав здобич, безпосередньо перед моїм приходом туди (кігтики на слідах були виразними і “свіжими”), і мені просто пощастило що я не привернув його уваги бо поки що звір для нього – легка здобич (сніг неглибокий) “, – пише житель Івано-Франківської області Олександр.

Варто відзначити, що випадки нападу ведмедів на людей вкрай рідкісні. Стан популяція ведмедів в Карпатах катастрофічне, у порівнянні з сусідніми гірськими регіонами Словаччини та Румунії, де кількість Мішок перевищує дві-три тисячі. В Українських Карпатах рахунок йде на десятки, у зв’язку браконьєрством і антропогенним навантаженням на ліси. Але проявляти обачність у горах все ж варто, особливо у важкодоступних місцях Карпат.

vedm2.jpg

vedm3.jpg

vedm4.jpg

vedm5.jpg

vedm6.jpg