У Чернівецькій області на вершині гори Томнатик, де за часів СРСР була секретна військова радіолокаційна станція «Памір», невідомі намагалися розпиляти на брухт залишки станції.

Як пише місцевий сайт «Ракурс», за словами місцевих мешканців, 10 жовтня невідомі підвезли техніку до гори Томнатик та почали демонтувати металеві конструкції, пишуть Версії з посиланням на zaxid. net.

Новинний сайт АСС повідомляє, що заступник керівника Кіцманської місцевої прокуратури Сергій Клим розповів, що це справа рук військових.

«Спочатку поступило повідомлення на 102 до Путильського відділу поліції про те, що там розпилюють металобрухт. Було зареєстровано кримінальне провадження. Ми виїхали на місце, зупинили «розпил», опитали людей», – повідомив прокурор.

За його словами, місцева прокуратура згодом отримала документи і встановила, хто проводить роботи на горі Томнатик. «З’ясувалося, що це військові. Наразі передаємо справу до Військової прокуратури по підслідності, тому що це не наша компетенція. Всі ці документи військових перевірятимуть вже вони», – додав Клим.

На запитання про те, що саме з металоконструкцій колишньої секретної станції ППО «Памір» вдалося «розпиляти», він зазначив, що одну машину з металобрухтом військові відвезли донизу, а потім правоохоронці цей процес зупинили. «Роботи ці виконують цивільні люди, але у них є договори, укладені з Міністерством оборони… Тепер треба перевіряти документи. Ми першочергові дії виконали, встановили, що це військові», — резюмував прокурор.

Нагадаємо, радіолокаційна станція «Памір» була побудована на вершині гори Томнатик (1565 м над рівнем моря). Бойове чергування у 1960−1989 роки на «Памірі» велося цілодобово. Військові моніторили усі повітряні судна, які пролітали поблизу радянських кордонів.

У 1990-х роках станція занепала, а велетенські куполи перетворилися на укриття для туристів або місце ночівлі для худоби.