Патронат – це тимчасове проживання, виховання і реабілітація дитини у родині патронатного вихователя через складні обставини, непорозуміння чи насилля з біологічними батьками або законними представниками.

Таке рішення прийняли на зустрічі представників обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей облдержадміністрації, кандидатів у патронатні вихователі, представників департаменту соцполітики, єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг, управління освіти, КНП “Коломийський міський центр ПМСД”, БФ “Карітас”, пише пресслужба Коломийської міської ради.

Ми працювали над запровадженням послуги патронатної сім’ї, – розповів заступник міського голови Володимир Бойцан, – бо усвідомлювали, що саме у такий спосіб діти, які залишилися без батьківського піклування або потребують підтримки, можуть отримати досвід безпечних здорових сімейних стосунків.

Впроваджувати патронат у Коломиї розпочали рік тому. Кандидати успішно завершили відповідне навчання, включно з медичними, психологічними тренінгами.

Наразі близько 150 дітей із родин, які перебувають у кризовій ситуації, можуть бути клієнтами сім’ї патронатних вихователів.

Гіпотетично кожна родина може потрапити у ситуацію, коли в них трапиться складна життєва криза, тоді для дитини краще пожити від трьох до шести місяців у патронатній сім’ї. З родиною попрацюють фахівці мультидисциплінарної команди (психологи, соціальні працівники, медики) і залежно від результатів дитину можна буде повернути в сім’ю або позбавити батьків батьківських прав, – йдеться в дописі.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!