У Коломиї презентували книгу “Дідова правда” письменниці Іванни Стеф’юк.
Як зазначила авторка, вибір місця для заходу невипадковий, адже значна частина сюжетів книги бере свій початок в місті над Прутом.
“Я познайомилася з багатьма людьми, історії яких раніше мені були невідомі. Вони настільки мене вразили, що стали основою для половини цієї книги. На обкладинці — мій дід Дмитро, і тут, окрім історій інших людей, є і особисті розповіді мого роду. Це книжка з гуцульським серцем, як і її авторка,” — зазначила Іванна Стеф’юк.
Книга “Дідова правда” охоплює не лише гуцульські сюжети, а й історії з Покуття, Поділля, Волині, Одеси, Чернівців, а також розповіді про затоплені села Дністра. Видавець охарактеризував книгу як “Україну в мініатюрі”. У центрі уваги — події 40–50-х років, які розкривають різні долі: родин, пов’язаних із УПА, євреїв, переселенців до Сибіру чи Казахстану.
Це вже не перша презентація Іванни Стеф’юк у Коломиї цього року. Наразі письменниця працює над новою книгою, яку обіцяє презентувати найближчим часом.
Довідково: Іванна Стеф’юк (Олещук) (нар. 3 серпня 1989, Кобаки, Косівського району Івано-Франківської області) — українська письменниця, літературознавиця, етнографиня, методистка. Членкиня Національної спілки письменників України (з 2013). Лауреатка літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини та літературної премії імені Пауля Целана. Володарка почесної медалі Чернівецької ОДА та Чернівецької обласної ради «Вдячна Буковина».
Працювала журналісткою обласної газети «Доба», журналісткою офіційного сайту ЧНУ, головним редактором каналу «Чернівці. ТВ». Постійна авторка журналу «Золота Пектораль» (Чортків, Тернопілля). Кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва (м. Чернівці). Завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва. Авторка циклу лекцій на теми української традиційної культури у Музеї трипільської культури (с. Реваківці Кіцманського району). Займається нематеріальною культурною спадщиною Буковини, її дослідженням та популяризацією. Вивчає краєзнавство Снятинського та Косівського районів Прикарпаття. Старша наукова працівниця Снятинського літературно-меморіально музею Марка Черемшини.