29 жовтня біля редакції відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки на честь талановитої поетеси Марії Миколаївни Влад. В урочистостях взяли участь: заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Корнелюк, голова райдержадміністрації Петро Іванишин, голова районної ради Павло Ванджурак, брат, сестра та племінниця поетеси, письменники, митці, художники, поети та небайдужі жителі Косівщини, пишуть Версії з посиланням на Косівську районну державну адміністрацію.

Захід провела педагог, науковець, журналіст, українська письменниця, заслужений працівник освіти України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України Аделя Григорук.

Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано брату та сестрі Марії Влад. У своїй промові вони зазначили, що пам’ять про Марію Миколаївну назавжди залишиться в серцях її земляків і подякували всім, хто ініціював та долучився до створення цієї меморіальної дошки. Освятив меморіальну дошку та прочитав молитву священик Юрій Корпанюк.

З вітальними словами виступили керівництво району, голова районної організації «Союзу Українок» Анна Богдан, голова міського осередку «Союз Українок» Катерина Сусак, голова районного товариства «Гуцульщина» Юрій Стефурак. Багато теплих, щирих слів подяки та спогадів пролунали цього дня на честь Марії Влад, адже присутні були близькими друзями і поціновувачами творчості поетеси.

Довідково

Народилася Марія Влад у 1940 році у селі Розтоки. Працювала вчителькою початкових класів у Снідавці. Вступила до Львівського університету ім. Івана Франка на факультет журналістики, з 1959 року почала працювати у Косівській районній газеті. У 1970 році, через надмірну увагу правоохоронних органів, змушена була переїхати на Київщину, а згодом – до столиці, ставши співробітником газети «Літературна Україна». Відтоді – активна громадська діячка, а з-під її пера виходять у світ нові й нові статті, прозові твори та поетичні збірки.

Де б вона не перебувала (а життя змушувало бувати та жити на віддалі від рідного села Розтоки), завжди згадувала про рідну домівку, а спогади мандрували разом з нею та оселялися в нових життєвих умовах, у зразках побуту та звичаїв гуцулів, зокрема у київській квартирі, де мешкала до вересня 2017 року, коли її серце перестало битися.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!