В 2007 році, вперше в історії людства, кількість міського населення перевищила кількість сільського населення. 70% українців, тобто абсолютна більшість з нас, живе, працює і навчається у містах. Це означає, що майбутнє України тісно пов’язане з розвитком міст.

Але що ми знаємо про наші і світові міста? Чому в одних українських містах комфортно жити, а в інших – ні? Чому всі їдуть у Київ? Чому, попри відмінну історію та особливості розвитку, наші міста часто схожі одне на одне? Від яких факторів це залежить?

Розвитку чи занепаду промисловості, радянського містобудування, вдалого чи невдалого управління? А може, наявності чи відсутності культурних індустрій і комфортних громадських просторів? Як ми з вами можемо посприяти покращенню нашого міста на рівні двору чи району? Ми допоможемо розібратись у всіх цих питаннях!

Цей курс розробили спеціально для того, щоб якомога ширша аудиторія дізналась про те, як функціонують міста, і розібралась у тому, як бути активним мешканцем міста і сприяти перетворенню власного міста на комфортне місце для життя! Ви отримаєте знання з таких тем:

– що таке місто, як міста виникли і розвивались впродовж століть, зокрема і на теренах України;

– принципи та стратегії міського розвитку і міського управління;

– міське самоврядування і можливості мешканців брати участь в управлінні та розвитку міста;

– відмінності між західним і радянським містом; чим є пост-радянські міста;

– що таке міський публічний простір, чи є він у вашому місті, районі, кварталі;

– що таке міська мобільність, комплексний розвиток транспорту і проблеми українських міст у цій галузі;

– нарешті, і це найголовніше, ви дізнаєтесь, як бути активним мешканцем міста і сприяти перетворенню власного простору на комфортне місце для життя!

Курс «Урбаністика: сучасне місто» виготовлено в межах “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов’язково відображають позицію уряду Швеції.