Про нерівний бій повстанців із загоном НКВД дослідники дізналися з архівів, – повідомляє видання.
Сам бункер у лісовому масиві поруч із Калушем віднайшли після довгих пошуків у червні 2017 року. Про це пишуть Версії з посиланням на Радіо Свобода.
Закінчити роботу намагаються до 6 вересня – дня останнього бою упівців.
«Погинули наші хлопці молоді, і це наш обов’язок – віддати їм честь. Це буде така криївка і хрест, щоб люди пам’ятали, що ми зараз боремося, а вони тоді боролися за нашу державу», – каже волонтер Богдан Петрина.
Криївка була розрахована на короткострокове перебування однієї людини, яка займалася агітаційною роботою, такою як друк листівок. Тому площа бункера була всього кілька квадратних метрів, а вхід до нього – вертикальний. Шестеро упівців опинилися тут уже після того, як НКВД почало зачищати ліс.
«Оточення криївки відбулося о сьомій годині. Приблизно рота військових із калуського гарнізону брало участь у цій операції. Неподалік, на північ від криївки, ми виявили щуп для проколювання землі. Це – звичайний саперський щуп, але, очевидно, ним НКВДшники намагалися шукати якісь таємні виходи з криївки. Хоча таких не було, адже цей схрон був доволі примітивний», – розповідає один із учасників розкопок, голова товариства «Меморіал» у Івано-Франківську Василь Тимків.
Поруч із криївкою «Черемоша» Калуська міська рада планує також встановити пам’ятний хрест та облагородити джерело, яке, за легендою, викопав Іван Богун. Вже у вересні планується організувати сюди перші туристичні тури.