Проти головного хірурга Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові Івана Богдана Військова прокуратура України склала адміністративний протокол через розпивання алкогольних напоїв на робочому місці. Окрім того лікаря підозрюють у тому, що він провів операцію в нетверезому стані. Про це Міністерство оборони повідомило на інформаційний запит IA ZIK, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало тижня.

Скандал навколо лікаря Львівського військового госпіталю Івана Богдана розгорівся наприкінці року, коли 28 грудня львівське видання Zaxid.net повідомило, що головний хірург Військово-медичного клінічного центру західного регіону прийшов на операцію до військового, перебуваючи у нетверезому стані. Стан алкогольного сп’яніння лікаря помітив анестезіолог, який зробив йому зауваження. Після цього троє медиків госпіталю склали акт, який підтверджував факт.

Водночас в.о. начальника госпіталю спочатку активно заперечував факт такого акту, але згодом на прес-конференції повідомив про початок службового розслідування по факту. Інформацію про розслідування підтвердило і Західне оперативне командування.

“Від пропозиції здати кров та пройти освідчення лікарем-наркологом на вміст алкоголю в крові полковник медичної служби Богдан І.С. відмовився, після чого було здійснено огляд вказаного офіцера посадовими особами ВМКЦ ЗР та складений Акт огляду зовнішнього вигляду, який 29.12.2018 був вилучений Військовою прокуратурою Львівського гарнізону під час здійснення перевірки фактів указаних в публікації. На підставі вилученого Акту військовою прокуратурою Львівського гарнізону був складений протокол про адміністративне правопорушення”, – зазначило у відповіді на запит Міноборони.

У відомстві також повідомили, що “службове питання стосовно полковника медичної служби Богдана І.С. буде вирішено після розгляду судом протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 172 – 20, частина 3 КУпАП та винесення відповідного судового рішення”.

Згідно із статтею 172-20 частина 3 КУпАП лікарю загрожує штраф, або тиждень гауптвахти.

Варто додати, що головний хірург військового госпіталю Іван Богдан – заслужений лікар України та голова Асоціації нейрохірургів Львівської області. Неодноразово проводив складні операції військовим.

88

Зазначимо, що серед кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду був суддя, якого звільнили з посади через те, що він приймав рішення у стані алкогольного сп’яніння. Щоправда згодом Міжнародна рада експертів визнала його кандидатуру сумнівною.