Про це пишуть Версії з посиланням на Вікна.

Тематична виставка розміщена у двох приміщеннях «Калуської в’язниці» — в підвальному та експозиційному залах.

Старший науковий співробітник меморіального музею «Калуська в’язниця» Олег Відливаний зазначив, що в експозиційному залі розміщені речі повстанців.

Предмети представлені як із фондів краєзнавчого музею, так і з меморіальних фондів «Калуської в’язниці».

Серед них — їхні світлини, одяг, предмети побуту, машинописні матеріали, журнали «Визвольна боротьба» та «На чатах», пропагандистська брошура «Україна погибає! Хто в цьому винуватий?», рукописні матеріали, повстанські світлини, література та символіка УПА.

Про банерну виставку детальніше розповіла науковий працівник меморіального музею «Калуська в’язниця» Людмила Андрійчук. Експонати — із львівського музею «Територія Терору» і мають пряме відношення до Калущини.

У 2011 році ветеран Української повстанської армії Богдан Ряпич передав у меморіальний музей «Територія Терору» унікальну повстанську фотоплівку та допоміг ідентифікувати багатьох зображених на світлинах вояків. Тривалий час він не зізнавався, що має такий раритет, адже за таке зізнання можна зазнати репресій. Згодом працівники львівського музею віднайшли цього учасника УПА і вирішили на основі оригінальних негативів створити банерну виставку.

Важливо те, що на банерах зображена сотня Степана Стебельського (псевдо «Хрін»), родом із Голиня.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!