рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

У нас ніякої паніки нема, – командир бригади територіальної оборони Франківська (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Командир територіальної оборони Франківська Юрій Копадзе заявив, що підрозділ готовий до виконання своїх обов’язків і паніки жодної нема.

Про це він сказав під час оперативної наради в міського голови.

«Збройні сили в тому числі підрозділ територіальної оборони –сформовані, вони діють і займаються своїм функціоналом. У нас ніякої паніки нема. Ми готові до виконання своїх обов’язків. В першу чергу хочу, щоб всі зрозуміли, що територіальна оборона була створена не сьогодні, не вчора. Але якщо бригада територіальної оборони нараховувала до 2021 року до 20 чоловік – це штат мирного часу, – то зараз вона буде нараховувати 400 чоловік. І зрозуміло, що зусилля приділяються до облаштування підрозділів територіальної оборони до свого нормального функціонування. Щоб дійсно підрозділ територіальної оборони міг якісно виконувати свої завдання. На території міста та Івано-Франківської області створений батальйон територіальної оборони. В місті Івано-Франківську дислокується управління бригади і управління міського батальйону. Загалом, територіальна оборона – це система загальнодержавних і місцевих заходів, що здійснюється як в мирний час, так і в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для допомоги у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна при надзвичайних ситуаціях», – розповів Юрій Копадзе, командир бригади територіальної оборони.

За його словами, якщо раніше визначались п’ять завдань територіальної оборони, то зараз їх – дванадцять. Загалом – забезпечення життєдіяльності міста Івано-Франківська. Це охорона і оборона важливих критичних об’єктів, громадська безпека, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами та інше, пишуть Версії.

«Ми зараз знаходимось на штатах мирного часу і завдання особового складу мирного часу – це у визначений термін розгорнутись до штату воєнного часу, забезпечити особовий склад озброєнням та матеріально-технічними запасами. Приблизно штат воєнного часу по області складає чотири тисячі чоловік. Це резервісти, це військово зобов’язані, які приписані до місцевих підрозділів територіальної оборони. Після того, як ми здобудемо злагодження підрозділів – одним із завдань територіальної оборони є підготовка населення до оборони держави. Віковий ценз – 18-60 років. Тобто, ми з цим населенням зобов’язані будемо проводити заняття щодо елементарних питань воєнної підготовки», – продовжив Юрій Копадзе.

Однак він відзначив, що є певні проблеми. Зокрема, управління бригади та управління батальйонів не мають місця постійної дислокації.

«Треба подумати по приміщенні. Хоча ясно, що найкраще це було б десь на базі військової частини. Де вже є ті речі, які десь мають бути підготовлені. Прохання пропрацювати», – дав доручення міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«Ми на тому тижні підписали з вами лист і провели переговори щодо приміщення в районі вулиці Юності. Цей процес погоджується. Також є приміщення на Ребета та Ценжеві, де була колишня військова частина», – відповів заступник міського голови Руслан Гайда.

В області також запрошують резервістів долучатись до військової частини територіальної оборони.

«Є діючі військовослужбовці, які служать в ЗСУ, які отримують заробітну плату з державного бюджету. Крім того, ті 4000 чоловік про яких я говорив – з ними повинна бути заключена угода про службу в резерві. Тобто, людина живе цивільним життям, працює на цивільній роботі, а у випадку надзвичайної ситуації особливого періоду вона призивається на проведення особливих зборових заходів чи на службу в лави ЗСУ. Це визначається в директивних документах», – додав Юрій Копадзе.

Щоб вступити до лав територіальної оборони потрібно звернутись до районного центру комплектування та соціальної підтримки. Там військовозобов’язаному нададуть завірену облікову картку, де буде визначена його професія, щоб якісно призначити його в підрозділ територіальної оборони. Після того потрібно звернутись до підрозділу територіальної оборони, або в управління бригади, чи в міський батальйон; надати визначені документи: копію паспорта, код ЄДРПОУ, сімейний стан. Пройти співбесіду, профвідбір.

«Це все робиться за пів дня і з ним укладається контракт», – резюмував Юрій Копадзе.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

У Перегінській територіальній громаді повідомили про загибель захисника України Богдана Мельника, який служив старшим солдатом та брав участь у бойових діях з початку АТО у 2014 році.

ПЕРЕГЛЯНУТИ