У Пенсійному Фонді розповіли, кому уріжуть пенсії
Про це пишуть Версії з посиланням на korupciya.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”, 85% від пенсії будуть виплачувати працюючим пенсіонерам, які отримують:

– Пенсію за віком, призначену відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також пенсію по інвалідності III групи і пенсію по втраті годувальника. Зверніть увагу: якщо працюючий пенсіонер отримує на дитину пенсію по втраті годувальника, то вона не зменшується. А ось якщо офіційно працевлаштовувана дитина, тоді пенсію можуть скоротити – на тих же умовах, що і іншим працюючим пенсіонерам;

– Пільгову пенсію у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, призначену за Законом “Про пенсійне забезпечення”;

– Пенсію за вислугу років, призначену за Законом “Про пенсійне забезпечення”;

– Наукову пенсію, а також наукову пенсію по інвалідності III групи і пенсію по втраті годувальника. Таке правило діє, якщо пенсіонер продовжує працювати на науковій посаді. Причому, треба відзначити, в цьому випадку виплачують 85% не науковцям, а за віком;

– Пенсії, призначені за Законами “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів”, “Про судову експертизу”, “Про національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування “,” Про дипломатичну службу”, “Про Кабінет Міністрів України” при роботі на звичайній, а не на Спецпосади.

У всіх випадках – незалежно від того, за яким Законом призначено пенсію, після звільнення з роботи її виплата поновлюється в повному обсязі.

У той же час, норма про обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів, незалежно від виду пенсії, не поширюється на:

– Працюючих пенсіонерів, які отримують менше півтора прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – 1870 грн ;

– Інвалідів I і II групи;
– Інвалідів війни III групи;
– Учасників бойових дій, в тому числі учасників АТО;
– Членів сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій.