Нагадаємо, тиждень тому волонтерка Тетяна Костинюк опублікувала фото з поліцейською автівкою біля воріт одного з “героїв” нічного скандалу з аварією біля Реабілітаційно-відпочинкового табору для бійців АТО в селі Розтоки.

Тижнем раніше в мережі оприлюднили відео самого конфлікту, коли після аварії з явно нетверезим водієм та пасажирами, місцеві мешканці погрожували та зневажливо ставились до АТОвців.

Тетяна Костинюк повідомила, що біля воріт одного з “хуліганів” чергує поліція з автоматичною вогнепальною зброєю в руках, в той час як під час ДТП правоохоронців довелось чекати дуже довго.

У поліції на інформаційний запит Версій відповіли, що правоохоронці приїхали у Великий Рожин зафіксувати заяву, діяли згідно інструкції і про “охорону” правопорушників не йшлося.

“Інформація стосовно охорони працівниками поліції правопорушників, які вчинили хуліганські дії під час конфлікту 20.04.2020 в с. Розтоки Косівського району із керівником реабілітаційно-відпочинкового табору для бійців АТО, не знайшла свого об’єктивного підтвердження.

Відтак, 25.04.2020 о 16:25 на лінію “102” надійшло повідомлення від … жительки с. Великий Рожин Косівський район, про те, що біля будинку , де вона проживає, знаходяться невідомі особи в камуфляжній формі. Прибувши на місце події, добовим нарядом групи реагування патрульної поліції Косівського ВП ГУНП було опитано заявницю та відібрано від останньої письмову заяву по перебуванню невідомих осіб в камуфляжній формі поблизу будинку, де вона проживає”, – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Стосовно автоматичної зброї в руках правоохоронців – тут також все, згідно інструкції.

“Відповідно до п.10 розділу ХІІІ Інструкції з організації реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України , затвердженої наказом МВС України від 16.02.2018 №11, поліцейські чергової служби органів (підрозділів) поліції під час чергування озброюються пістолетами з двома спорядженими магазинами, а поліцейські, що входять до складу нарядів поліції, окрім зазначеного озброєння, ще й засобами індивідуального захисту (бронежилетом та захисним шоломом), засобами активної оборони (гумовим або пластиковим кийком, засобами, спорядженими речовинами сльозогінної та дратівливої дії, засобами обмеження рухомості). За необхідності з дозволу начальника органу (підрозділу) поліції їм можуть видаватися автоматична зброя та інші спеціальні засоби, зазначені “Законом України “Про Національну поліцію”, – зазначає начальника управління превентивної діяльності ГУНП в області Андрій Веляник.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!