У районній лікарні на Прикарпатті закривають хірургію. Жителі вийшли на акцію протесту

Учасниця акції Галина Поважна розповідає, що люди неодноразово писали звернення до головного лікаря закладу – просили відновити роботу хірургічного відділення, яке не працює з 18-го травня. Однак лікар досі нічого не відповів. Жінка каже, що лікарня обслуговує не тільки жителів Отинії, а й людей з 22-х навколишніх сіл, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“Якщо аварія стається, то всіх везуть сюди, у хірургію. Тепер немає куди везти. Поки доїдуть в Коломию чи в Івано-Франківськ, то людина може померти”, – каже Галина Поважна.

У районній лікарні на Прикарпатті закривають хірургію. Жителі вийшли на акцію протесту

З жителями Отинії зустрівся голова Коломийської районної ради Роман Дячук. За його словами, причина закриття відділення полягає у тому, що лікарня не підписала контракт з Національною службою здоров’я України щодо надання хірургічних послуг. Роман Дячук пояснив, що для того, аби зареєструвати послугу, лікарня повинна мати відповідне приміщення, матеріально-технічну базу та достатньо працівників.

“У хірургічному відділенні, на жаль, був лише один хірург та анестезіолог. Відповідно, НСЗУ не реєструє послугу при таких умовах”, – розповів Роман Дячук.

З 14-ти працівників хірургії вже звільнили трьох людей, повідомив лікар-хірург Ілля Босович. За його словами, спроби закрити хірургічне відділення були ще у березні. Каже, вже тоді зверталися до головного лікаря, аби той пояснив причину. Проте відповідь отримали лише в травні.

У районній лікарні на Прикарпатті закривають хірургію. Жителі вийшли на акцію протесту

“Головний лікар нам не пояснив, яка причина. Він просто сказав, що НСЗУ нам відмовила. Очевидно, що головною проблемою є відсутність кадрів. У нас є анестезіолог на 0,25 ставки. А потрібно, як мінімум, два, які б працювали на постійні основі. Але мені здається, що це бездіяльність нашого головного лікаря, який впродовж двох років не знайшов жодного працівника”, – пояснив Роман Дячук.

Поговорити з головним лікарем Отинійської районної лікарні Віктором Кульчицьким журналістам Суспільного не вдалося – його не було на робочому місці, а на дзвінки він не відповідав. Тимчасовий виконувач обов’язків головного лікаря повідомив, що Віктор Кульчицький зараз у короткостроковій відпустці.

Авторка: Діана Коржук

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!