На сесії Рожнятівської селищної ради 21 червня проект рішення щодо затвердження Порядку проведення громадського обговорення добровільного об’єднання територіальних громад не набрав жодного голосу «за», пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Найбільша дискусія точилась щодо розрахунків дохідної та видаткової частини бюджету потенційної Рожнятівської ОТГ, яка має бути створена згідно Перспективного плану. Основні аргументи депутатів – селище Рожнятів має досить добрий фінансовий баланс і не хоче приєднувати навколишні менш фінансово забезпечені села. Хоча за розрахунками фахівців бюджет Рожнятівської ОТГ мав скласти близько 183 мільйонів гривень і покрити планові видатки усіх існуючих сьогодні бюджетних установ.

Після кількох попередніх консультаційних зустрічей з представниками Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, фактично, депутати зробили вибір не на користь об’єднання і не побажали скористатись всіма перевагами реформи децентралізації. Навчальна поїздка для представників Рожнятівського району в ОТГ Тернопільщини не вплинула на їх рішення чекати закону про новий адміністративно-територіальний устрій та наступних виборів.

Сумно бачити випадки, коли особисті інтереси та очікування чергових виборів заступають усі перспективи розвитку громади та покращення життя мешканців. Адже в даному випадку питання об’єднання заблокували на рівні депутатів і селищного голови, які відмовились провести навіть громадські слухання. Мешканцям Рожнятова навіть не дали можливість отримати інформацію про переваги, які об’єднана громада дає саме пересічним людям. А тим більше висловити свою думку і приймати рішення.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.