У селі на Прикарпатті зберігся стародавній звичай — заводити коня до хати у ніч на 14 січня

Про це розповіла у соцмережі журналіст Сабіна Ружицька, пишуть Версії з посиланням на  “Вікна”.

“В одній із сільських хат удень збирається молодь. Дівчата роблять квіти з кольорового паперу та прикрашають упряж тварини. На спину коневі кладуть домоткану верету. Гурт молоді йде з конем від хати до хати, де вітають односельців зі святами та засівають хати житом на щастя і добро. А кінь є також одним із атрибутів свята, адже здавна господаря, який мав коні, в селі неабияк поважали та шанували”, — розповідає етнографиня Віра Вакун.

Гурт із конем старається не оминути жодної хати, аби людей не оминали щастя і достаток. Під хатами обов’язковою колядують “Бог предвічний”. Господар виходить та запрошує гурт із конем до хати. Там також колядують і засівають: “Сійся-родися жито-пшениця і всяка пашниця, коноплі під стелю, льон по коліна, аби вас хрещених голова не боліла, на щастя, на здоров’я, на Новий рік”. Виходячи з хати, колядують останній куплет колядки “Слава Богу заспіваймо, ще й Сину Божому, як Панові нашому, поклін віддаймо”. І з цими словами виходять з конем з хати. А вранці 14 січня із конем навіть заходять до церкви.

А в селі Гостів коня святково вбирають лише хлопці. Вони водять тварину до хат неодружених дівчат. Їм молодики колядують та бажають найшвидшого одруження.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!