Американського провісника погоди бабака Філа з міста Пансутоні можуть стратити за невірний прогноз. Півтора місяці тому у День бабака Філ вийшов зі своєї нори, тим самим сповістивши американців про швидке завершення зими. Однак холоди не поспішають покидати Сполучені штати: у багатьох регіонах країни температура досі не піднімається набагато вище нуля, зазначає «Корреспондент».

Місцеві жителі вимагають притягнути тварину до відповідальності. Влада округу Батлер визнала Філа винним у невірному прогнозі.

У позові місцевих жителів сказано: «Всупереч передбаченням Дня бабака, снігові бурі продовжилися, а температури залишалися рекордно низькими. І такий самий прогноз синоптики дають на найближчу перспективу. Таким чином, у наявності склад злочину, що полягає у невірному прогнозі швидкої весни».

Окружний прокурор Майкл Гмоусер класифікував діяння бабака як кримінальний злочин проти громадського порядку та гідності штату Огайо. Покаранням за це, на думку влади, повинна бути смертна кара.

«Після того, як він зрадив нас таким ось чином, із ним треба щось робити», — заявив Гмоусер в інтерв’ю Washington Post.

Втім, в адміністрації округу Батлер не уточнили, чи будуть вони домагатися того, щоб винесений ними вирок був виконаний. За словами прокурора, він очікує, що представники бабака оскаржать вирок.