У статутах медичних закладів Калуша пропишуть платні послуги

Цього тижня постійна комісія Калуської міської ради з гуманітарних питань погодила проєкти рішень про внесення змін до статутів медичних закладів міста — комунальних некомерційних підприємств “Калуська ЦРЛ”, “Калуська стоматологічна поліклініка” і “Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Зміни полягають у внесенні до статутів платних послуг, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Як пояснила заступник міського голови Наталія Табачук, без платних послуг заклади не виживуть. Зокрема, держава за програмою медичних гарантій з 1 квітня фінансуватиме 27 пакетів медичних послуг. Вони є досить широкими. Проте не включають абсолютно все. Наприклад, є обстеження, яке НСЗУ буде оплачувати для людей віком від 40 років. А якщо буде потреба обстежити молодших пацієнтів, то у такому разі послуга буде платною. Зараз законодавство дозволяє медичним закладам встановлювати плату за свої послуги. Зокрема на ті, які не входять до переліку послуг, які гарантує і оплачує держава.

Крім того, претендувати на фінансування від НСЗУ лікарня зможе лише на тих пацієнтів, які посупили у стаціонар за електронним направленням сімейного лікаря (терапевта чи педіатра). З таким направленням пацієнт може обрати для лікування будь-який медзаклад в Україні. Проте завжди є пацієнти, які звертаються у Калуську ЦРЛ напряму, без направлення. Вони зможуть це робити і надалі, але для отримання медичних послуг мають сплатити їхню вартість за затвердженими тарифами.

За словами Наталії Табачук, кожен заклад обрахує тарифи на свої послуги, але не на свій розсуд, а відповідно до методики розрахунку вартості медичних послуг. Тарифи мають бути оприлюднені на їхніх сайтах.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!