рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

У столиці водойми заполонили екзотичні риби й невідомі істоти (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

У Києві водойми заполонили екзотичні риби й невідомі істоти. Фото

У водоймах дедалі частіше можна побачити медуз, крабів та риб-“прибульців” з інших континентів. А через забруднення та маловоддя Дніпра у столиці вперше зафіксовано спалах чисельності мохуватки чудової – колонії тварин, які утворюють величезні желеподібні кулі вагою до 6 кілограмів, пише Оbozrevatel.

Про це в інтерв’ю виданню “Вечірній Київ” розповів директор Інституту гідробіології НАН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).

Нещодавно в озері Мартишів на Осокорках науковці менш ніж за дві години зловили 25 сонячних окунів родом із Північної Америки. А в річці Прип’ять з’явилися сомики-кішки, яких раніше можна було побачити в океанаріумах або в США. Останні дуже прожерливі, тому науковці радять ні в якому разі не відпускати їх назад у воду.

Сонячний окунь заполонив водойми столиці.

Втім, вчені вважають, що поява екзотичних риб для наших широт не несе ніякої користі. Зокрема небезпека харчової конкуренції, через що страждає екосистема наших водойм. Вони радять не випускати назад у воду пійманих екзотичних “прибульців”.

Сомики-кішки пожирають усе на своєму шляху.

“Будь-яку інвазійну рибу не треба відпускати назад у воду. Ні сонячного окуня, ні амурського чебачка, ні ротаня-головешку, ні сріблястого карася. Останнього, на мою думку, взагалі варто дозволити ловити у необмеженій кількості та будь-коли. Адже він найбільш агресивний та небезпечний у водосховищах для наших аборигенних видів. Цей карась складає харчову конкуренцію багатьом цінним промисловим видам риб. Чим його більше, тим менше лящів та коропів”, – зазначив Сергій Афанасьєв.

Крім того, під Києвом ще минулого року помітили дивні желеподібні кулі, вагою до 6 кілограмів. Виявляється, що це колонії мохуватки чудової, які утворюють величезні “м’ячі”. Мохуватка родом із Північної Америки. У Європу вона потрапила наприкінці XIX століття, а до нас зовсім нещодавно з дельти Дунаю.

Мохуватка утворює величезні желеподібні кулі.

“Розвитку цього інвазійного виду сприяє помітне потепління клімату, маловоддя та зростання забруднення води. Те, що мохуватка вперше дала помітний спалах чисельності у Дніпрі – дуже тривожний сигнал”, – резюмував Афанасьєв.

А стосовно появи медуз у дніпровській воді, то вчені зазначають, що в цьому нічого екзотичного немає. Це прісні види, розміром 2-3 сантиметри, які зустрічаються у всіх річках світу і серйозної загрози екосистемі наших водойм вони не несуть.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Ви могли пропустити: топ новин Івано-Франківщини за 24 лютого

Публікуємо короткий огляд найважливіших новин Івано-Франківщини за 24 лютого 2025 року.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря

В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря

В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря – унікальне поєднання високої вологості та відсутності вітру створило несприятливі умови для розсіювання шкідливих речовин у повітрі обласного центру.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ