2 травня в арт-просторі Zenko Foundation у Татарові (готельний комплекс «Коруна»), відкрилася виставка дуету краматорських художників Сергія Друзяки та Сергія Литвинова «Quo Vadis?» – «Куди йдеш?».

Масштабний проект українських художників-нонконформістів присвячений сучасному світові, котрий стоїть на межі катастрофи у всій  своїй тендітності і красі. Виставка – спільний проект Zenko Foundation  та America House Kyiv (директор Крісті Енн Хофланд, асистент Аліна Комісар),  куратор виставки – Юлія Нужина.

Крісті Енн Хофланд, Аліна Комісар, Юлія Нужина

Проект складається з трьох незалежних частин. В основі експозиції «Мелодія біди» – цикл «Америка. Об’єкт ХХІ століття» присвячений жерьвам теракту 11 вересня 2001 року в США.

Цикл «Чорнобиль» є переосмисленням однієї з найбільших техногенних катастроф людства.

Сергій Друзяка та Сергій Литвинов

Цикл акварелей «Віра,надія, любов» – серія робіт про духовність, красу навколишнього світу і вічні людські цінності.

Визначальною рисою Сергія Друзяки та Сергія Литвинова є те, що це дійсно дует. Тобто, художники вдвох працюють над кожним твором. Саме цей оригінальний підхід до творчості найбільше вразив відвідувачів виставки.

Сергій Литвинов

«Картини художників надзвичайно емоційні. Вони звертаються до серця, яке здатне розбудити розум. У цьому полягає сила мистецтва », – говорить Зенко Афтаназів, засновник Zenko Foundation.

Зенко Афтаназів

Довідка:

ZenkoFoundation – фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень-березень, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відео-інтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.

America House Kyiv: Американський дім – динамічний високотехнологічний простір для навчання, розвитку, творчості та діалогу. Усі ресурси та заходи центру – безкоштовні. Як культурне представництво Сполучених Штатів в Україні, Американський дім є платформою для обміну думками, досвідом та культурою між двома країнами.