На протязі 1500 м на трьох ділянках близько 12 години проведено виявлено та вилучено відбір риби у снулому стані, а саме: верховодка – 500 екз., гірчак – 175 екз., плітка 63 екз., пічкур звичайний –
33 екз., бичок-піщаник – 14 екз. (всього 785 екз. загальною вагою 7,6 кг). Водні біоресурси у снулому стані, для встановлення причини загибелі, передано для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби.

Працівниками Нацполіції здійснені заходи по встановлені забруднювача. Також на місці події, в межах своєї компетенції, працювала Держеконіспекція Карпатського округу, пишуть Версії з посиланням на .

«За літо 2020 року це вже другий випадок масового отруєння риби на Прикарпатті, – коментує ситуацію начальник Івано-Франківського рибпатруля Любомир Стрембіцький, – так, 10 червня на річці Пітчоса у Калуському районі під час масової загибелі риби працівниками Управління виявлено 160 екземплярів 9-и видів риби. Як і зараз, в межах своєї компетенції, на місці працювали фахівці Державної екологічної інспекції Карпатського округу. Щоб майже через два місяці після події нарешті дізнатися про результати проведених фахівцями-«екологами» аналізів, Управлінням Держагентства у Івано-Франківській області до Держекоінспекції Карпатського округу відправлено інформаційний запит, щоб ознайомити з ними громадськість. Масове отруєння риби нівелює проведену рибоохоронну роботу (зарибнення, контроль та нагляд) протягом тривалого часу».

За результатами обстеження річки Дуструв встановлено, що природному середовищу завдано збитків на суму понад 36 000 грн.

Довідкова інформація:

Для визначення величини збитків застосовувалася «Методика оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру» (затверджена постановою КМУ від 15.02. 2002 за №175 (в частині методичних підходів у визначенні розмірів завданих збитків) та «Методика розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства та охорони водних живих ресурсів», затверджена наказом Мінагрополітики України та Мінохорони природи України від 12.07. 2004 за №248/273, зареєстрована в Мін’юсті України 12.11.2004 за №1446/10045 (в частині оновлених середніх біологічних показників основних видів риб).

Світлина від Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

Світлина від Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

Світлина від Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

Світлина від Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!