Еко-активісти та експерти провідних природозахисних організацій з усієї України розгорнули виставку, де всі охочі можуть ознайомитися з роботою сонячних установок для нагріву води та вироблення електроенергії, зарядити смартфони, крутячи педалі велогенератора та смакувати кавою, завареною на енергії сонця,   пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Також тут франківців консультують, як правильно заощаджувати енергію в побуті, роздають ознайомчі друковані матеріали про енергетику, зміни клімату, розвиток велоруху у містах.

Організатори стверджують, що енергоефективність повинна бути першою серед пріоритетів Уряду.

«Завдяки ефективному впровадженню заходів та ощадливому використанню енергоресурсів, ми можемо відмовитися від імпорту газу, подбати про довкілля та створити нові робочі місця. Відвідуючи різні міста, ми спілкуємося із людьми та ділимося простими й ефективним порадами. Енергоефективність та енергозбереження – це єдиний шлях розвитку держави у найближчі 20 років», – зазначає експерт з енергоефективності, представник ГО «Екоклуб» та координатор туру Дмитро Сакалюк.

Така акція уже відбулась у Херсоні, Миколаєві, Одесі, Чернівцях та сьогодні проходить в Івано-Франківську, звідки попрямує до Ужгорода.

Впродовж інфотуру проводиться збір підписів під петицією до Уряду із закликом виділяти більше коштів на фінансування заходів з енергоефективності.

«Уряд має виділяти більше коштів на енергоефективність: для утеплення домівок, підвищення комфорту своїх громадян та зменшення їхніх платівок. Через ефективне використання енергоресурсів ми можемо відмовитися від імпорту газу, подбати про довкілля та створити нові робочі місця. У державному бюджеті на 2017 рік на енергоефективність виділено у 60 разів менше коштів, ніж на субсидії. Метою ж має стати спрямування на енергозбереження не менше 1% бюджетів усіх рівнів країни у 2020 році. Виділяти більше на енергозбереження – давати можливість кожному українцю зекономити, розвивати економіку, вкладати ресурси у майбутнє», – йдеться у тексті петиції, яку адресують Прем’єр-Міністру України Володимиру Гройсману.