Захід провели до Дня пам’яті померлих від СНІДу представники благодійних фондів “Карітас” та “Захід Шанс”, пишуть Версії з посиланням на  Бліц-Інфо.

Мета акції – не лише вшанувати пам`ять людей, які померли від СНІД, але й привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та Івано-Франківській області зокрема, нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей.

Кожного року спалахують нові випадки інфікування. В переддень пам’яті померлих від СНІДу, ми організовуємо такі заходи. Хочемо показати, що є добрі люди, яким небайдужа така проблема і які готові прийти на допомогу кожному“,- розповідає керівник БФ “Захід Шанс” Олександр Гринь.

Чоловік додає, що в Україні є 28 тисяч ВІЛ-інфікованих, а в Івано-Франківській області на обліку – 938 осіб.

На заході діє мобільна амбулаторія, де всі охочі зможуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тестів. Швидкий тест робиться через забір крові з пальця, результат можна дізнатись за 10-15 хвилин.

На акції також діє “Жива бібліотека”, де кожен зможе поспілкуватись з людьми, які живуть з цією проблемою.

Крім того, можна проконсультуватись з лікарем гінекологом Галиною Гвоздецькою про передачу інфекції від матері до дитини та поставити запитання лікарю-інфекціоністу Сергію Федорківу.