Про це він розповів під час брифінгу, пишуть Версії з посиланням на   5.UA.

За словами Ляшка, Україна приєдналася до міжнародної програми доступу до вакцин COVAX, тому має право отримати вакцини, які зможе надавати людям, що перебувають у групі ризику, безкоштовно або за спеціальною ціною.

За правилами програми, кожна країна-учасник може отримати таку кількість вакцин, яка покриває 20% населення країни. Для України це близько 8 мільйонів доз, які, за словами головного санітарного лікаря, ми гарантовано отримаємо.

Паралельно з цим уряд України проводить перемовини з різними виробниками та урядами інших країн для того, щоб окрім цих 20%, які надійдуть в рамках співпраці з механізмом COVAX, закупити вакцину за бюджетні кошти вже за іншими цінами.

“Також ми працюємо з виробниками, щоб вони реєструвалися на території України. І суб’єкти господарювання, які хотітимуть захистити своїх працівників, щоб унеможливити масові спалахи на підприємствах, також могли купувати й вакцинувати своїх працівників”, – розповів Ляшко.

Він повідомив, що в Україні перші зареєстровані вакцини з’являться після того, як розпочнеться їх масовий випуск. Це очікується вже на початку 2021 року.

Відомо, що зараз вже 25 вакцин проти COVID-19 досліджуються клінічно, і 6 з них наблизилися до завершальної стадії.

Ляшко також нагадав про важливість щеплення проти інших інфекційних хвороб. За його словами, у першому півріччі в Україні значно погіршилася статистика щодо кількості щеплень проти кору, паротиту і краснухи, проти дифтерії і кашлюка, а також поліомієліту. Це може призвести до того, що окрім коронавірусу в Україні почнуть реєструватися спалахи вакцинокерованих інфекцій.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!