Вовки можуть співпрацювати з людьми, як і собаки, але не хочуть - вчені -  BBC News Україна

фото ілюстративне

Про ситуацію розповіла у соціальній мережі Фейсбук Ірина Годорак-Онуфрак:

Доброго дня громадо Ворохти! У нашому селищі завелися зграя вовків , які ходять по вулицях і загризають курей , псів …цієї ночі і мого не стало песика .Чому всі знають про це , але ніяких дій не проводять ?! Чекаємо жертви серед людей.

Світлина від Ірини Годорак-Онуфрак.

Слід зазначити, що Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства

повідомлене про ситуацію та здійснює всі необхідні заходи.

Про це повідомляє прсслужба управління:

Шановні ворохтяни!
Адміністрація Івано-Франківського ОУЛМГ з’ясовує ситуацію, що виникла з хижаками у вашій місцевості. До роботи залучені лісівники, мисливознавці Ворохтянського лісгоспу, які вживають заходів, щоб убезпечити життя населення.
Хочемо заспокоїти громаду і нагадати, що насправді людина не є об’єктом полювання навіть для голодного звіра. Вовк намагається оминати людину не через те, що боїться, а тому, що людина не цікава йому як потенційна жертва. Але ❗️❗️ Винятком може стати дитина вагою до 40 кг. Людина своїм зростом «збиває» оцінку звіром об’єкта полювання. Тому якщо доросла людина присяде, то саме така поведінка може спровокувати вовка напасти.
❗️ Один із методів, який змусить хижака відійти від вас при випадковій зустрічі – розстібнути куртку, максимально розгорнути поли над головою, щоб здаватися більш масивним і вищим.
Загалом випадки нападу вовка на людину є рідкісними. Можливі напади зграєю взимку, коли вовкам бракує їжі й вони наближаються до людських осель, щоб украсти свійську тварину. Спроби людей захистити худобу теж стають причиною конфліктів. Проте більшість нападів здійснюють тварини, які хворі на сказ.
Найнебезпечнішими для людини є бродячі й здичавілі собаки. Відсутність культури утримання тварин удома призводить до формування великих зграй, особливо на околицях містечок та сіл. Такі собаки не бояться людини, агресивні й досить часто нападають. Ймовірність бути вкушеним хворою на сказ бездомною собакою досить висока.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!